R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

12 listopada wolnym dniem od pracy. Sejm przyjął projekt

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    24.10.2018
komentarzy 27 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. 12 listopada wolnym dniem od pracy. Decyzja sejmu. 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości. 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

R E K L A M A

 

W poniedziałek (22 października), posłowie PiS złożyli do Sejmu projekt ustawy o święcie narodowym. Politycy chcieli żeby 12 listopada był dniem wolnym od pracy, aby Polacy mogli uczcić i upamiętnić jedną z najważniejszych dla naszego kraju dat. Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) przypada w tym roku w niedzielę.

 

- Dodatkowy wolny dzień pozwoli Rodakom na godne uczczenie 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wydłuży czas uroczystości do trzech dni, tj od 10 do 12 listopada 2018 roku - czytamy w projekcie ustawy.

 

Wczoraj Sejm RP uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

233 posłów głosowało za przyjęciem ustawy, 105 było przeciw, a 77 polityków wstrzymało się od głosów - tak wyglądało wczorajsze głosowanie Sejmu (PAP).

 

W uchwaleniu ustawy zaznaczono, że 12 listopada będzie wolnym dniem jedynie w tym roku. Autorzy projektu przypomnieli, że tym razem 11 listopada przypada w niedzielę i stąd pomysł uczynienia 12 listopada wolnym dniem od pracy.

Oznacza to, że za niecałe trzy tygodnie będziemy mieli niespodziewany długi weekend. Co jednak ze sklepami i handlem?

 

W uzasadnieniu ustawy wnioskodawcy wskazali, że w dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ Olaaa
7 miesięcy temu ocena: 100%  32
Wszyscy albo nikt !!! No ale przeciez markety musza byc otwarte bo gdzie by wtedy wódke do swietowania kupic.... Po prostu brak słów!!!
~ do aaa
7 miesięcy temu ocena: 33%  31
Tak, oczywiście. Idź zrób zakupy 12-go, bo przecież po to dali ten dzień wolnego, abyś ty zapier#$&! po sklepach. Bo przecież to TWÓJ CZAS NA ZAKUPY, no bo jak inaczej można sobie urozmaicić czas, jak nie zakupami- oj, przepraszam, tu nie chodzi o zakupy, tylko o to, żeby cokolwiek ze sobą zrobić, czyli znaleźć pretekst, żeby wyjść z domu, typu "Pójdę po zapalniczkę do Tesco, a co mi tam, zaliczę to jako spacer"
~ Felixja
7 miesięcy temu ocena: 100%  30
Wolne mają UMYSŁOWE osoby...Tak siebie nazywacie? Co to znaczy? Czy wy słyszycie siebie? Boże, śmiechu warte. Padłam.
~ Ert
7 miesięcy temu ocena: 86%  29
Dzień wolny dla budżetówki. Reszta do roboty.
~ Sebastian
7 miesięcy temu ocena: 71%  28
Ci Którzy będą świętować to tak zwana elita budżetowa ... Płaczą że mają źle że im się wszystko należy od 13 pensji premii nagrod itp... Kowalski do łopaty co co dzień gania musi uważać by za długo oddechu nie łapać gdy się zmęczyć bo go zaraz podpier....ą ... O tych dodatkach niech nie mszy bo nim zarządza inny rząd czy światopogląd... powiedzcie mi dlaczego w tym kraju takie nierówne traktowanie - Ci ludzie co będą pracować w te święto to nawet 100 % stawki nie dostaną . Zaczynam wątpić czy kiedyś w tym kraju coś się zmieni .. rząd nigdy nie będzie współpracował że sobą mimo różnic w poglądach. Ludzie sobie kłody pod nogi kładą by się szybciej dorobić. 12 listopad to żadne święto! Mogło by nim być np. 24 grudnia ale to już by było zbyt wiele . A niby taki katolicki kraj ? Wstyd rządzący tym krajem wstyd !
R E K L A M A
~ żal pl
7 miesięcy temu ocena: 75%  27
Po co wolny 24 grudzień? Właśnie 12 listopada jest trafionym dniem wolnym od pracy. Ten dzień będzie dniem zadumy narodowej, Czas powrotu patriotów z pokojowych demonstracji. Czas leczenia ran i prania kominiarek. Służby muszą mieć czas na posprzątanie symboli patriotyzmu w postaci wypalonych rac,powyrywanych ławek i kostki brukowej.
~ Pracująca
7 miesięcy temu ocena: 82%  26
Najważniejsze, że elita od koryta ma wolne. Reszta niech zapier....
~ Ania
7 miesięcy temu ocena: 80%  25
Czyli wszyscy świętują a sprzedawcy muszą zapieprzac żeby "świętujący " mogli sobie kupić świeże bułeczki .... Faktycznie sprawiedliwość....
~ Zołza
7 miesięcy temu ocena: 67%  24
Bułeczki? Chyba piwsko, chciałaś powiedzieć...
~ mieszkanka Jarocina
7 miesięcy temu ocena: 60%  23
Uważam ze narzucanie dnia wolnego jest bezsensu jesli połowa Polaków będzie pracować, U nas w firmie za 11.11 mie;ismy dostać 2.11 bo tak uzgodnione z rodzinami, wyjazdy zaplanowane a tu zmiana... to tragedia
~ xx
7 miesięcy temu ocena: 100%  22
Do asd, za ladą w warzywniaku też ktoś musi pracować.
~ xxx
7 miesięcy temu ocena: 88%  21
Ja pracuję w hotelarstwie za najniższą pensję,w wigilię święta,soboty niedziele w nocy,i nikt nie widzi problemu ,bo przecież inni chcą odpoczywać,zaraz usłyszę to zmień pracę,ale są sytuacje,że nie można zmienić i dojeżdżać daleko do lepiej płatnej pracy,i w to święto też pójdę do pracy ,więc nie przesadzajcie już z tym wolnym.
~ Komoroski
7 miesięcy temu ocena: 0%  20
Zmień prace i weź kredyt jak ci źle.
~ Bogdan
7 miesięcy temu ocena: 27%  19
Zmień pracę jeśli ci nie pasuje
~ Zniesmaczona
7 miesięcy temu ocena: 90%  18
No więc dla kogo ma to być wolne ?? Skoro i tak połowa Polaków będzie "świętować" w pracy, godne pogratulowania po prostu ...
~ Era
7 miesięcy temu ocena: 88%  17
Uważam że albo wszyscy mają wolne albo wcale bo to są jakieś kpiny
~ Zuzka
7 miesięcy temu ocena: 100%  16
Przepraszam bardzo ale czy tzw. umysłowy człowiek jest lepszym Polakiem od zwykłego handlowca? Jednym wolno świętować innym nie? Doszło do podziałów społecznościowych? Umysłowi 12 listopada nie będą obsługiwani.
~ kate
7 miesięcy temu ocena: 100%  15
O ile wiem biurokracja nie pracuje w niedziele wiec co się czepiasz wolnych niedziel dla sklepów aaa
~ Meg
7 miesięcy temu ocena: 73%  14
Oczywiscie świeto dla wybranych(czytaj szkoly ,urzędy itp.)a szary czlowiek(np handel)ktory pracuje 6dni w tygodniu i nigdy nie ma przedluzonych weekendow do roboty!! Sprawiedliwosc wielka w tym kraju!!
~ Jakub
7 miesięcy temu ocena: 33%  13
haha to pracuj sobie za ten nauczycielski hajs xD wole zarobić 6-7k i pójść w poniedziałek "zmarnować" dzień :D
~ Meg
7 miesięcy temu ocena: 84%  12
Oczywiscie świeto dla wybranych(czytaj szkoly ,urzędy itp.)a szary czlowiek(np handel)ktory pracuje 6dni w tygodniu i nigdy nie ma przedluzonych weekendow do roboty!! Sprawiedliwosc wielka w tym kraju!!
~ asd
7 miesięcy temu ocena: 25%  11
kto każe całe życie przesiedzieć za ladą w warzywniaku :)
~ gminnik
7 miesięcy temu ocena: 80%  10
Czyli składki na ZUS o 1/30 mniejsze za listopad?
~ Mały
7 miesięcy temu ocena: 80%  9
A co z zakazem dla ciężarówek ? Kierowcy też świętują ???
~ EGon
7 miesięcy temu ocena: 80%  8
Skoro święto jest w niedzielę to po co dodatkowy poniedziałek? Naród ma extra dzień na wytrzeźwienie czy co?
~ aaa
7 miesięcy temu ocena: 85%  7
Panie, daj żyć. Ile chcesz pracować? Co za naród. Jednak tania siła robocza nadal w grze, a to tylko mentalność.
~ Aaa
7 miesięcy temu ocena: 75%  6
Najlepiej niech zrobią codziennie wolne dadzą odpowiedni socjal i zyc nie umierać a co jak się bawić to na całego po pracować
~ Nie pogardze
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Ale będzie zgon
~ jola
7 miesięcy temu ocena: 84%  4
Super,to mamy świętować czy pracować ?Pracuję w handlu i jak dobrze czytam to nas nie dotyczy?czyli ludzie pracujący w handlu to gorszy sort?
~ aaa
7 miesięcy temu ocena: 20%  3
Wolne mają osoby umysłowe, czyli pracownicy biurowi oraz urzędnicy. Czas dla nas, aby zrobić zakupy. Wy macie wolne prawie co niedzielę i jeszcze Wam mało? Masz etat 40h tygodniowo. Jak robiliście w niedzielę, to były dodatkowe pieniądze oraz dzień wolny w tygodniu. Dobrze o tym wiem.
~ Do Joli
7 miesięcy temu ocena: 79%  2
Popieram Powinien być zakaz handlu w takim przypadku Jak świętujemy dzięki PIS to wszyscy a nie wybrani Nie rozumiem....
~ Wacław
7 miesięcy temu ocena: 53%  1
Nie patrz na siebie, ponieważ ja zamierzam jechać do Warszawy 11 Listopada, a jeśli Ci to nie pasuje to trudno.
R E K L A M A
R E K L A M A