ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

13-latek podpalił w kościele odzież, która miała trafić do ubogich

› zwielkopolski24› Wielkopolska 9 miesięcy temu    6.02.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. krotoszynska.pl

Wielkopolska. Krotoszyn. Dym wydobywający się z kruchty kościoła pw. św. Piotra i Pawła w Krotoszynie zauważył przejeżdżający kierowca. Przystąpił do gaszenia gaśnicą proszkową płomieni w kruchcie. Na miejsce wezwano straż pożarną.

 

 

 

 

- W momencie przybycia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej pożar był już ugaszony przy pomocy gaśnic proszkowych przez osoby postronne i Strażnika Miejskiego. Przez przeszklone drzwi widoczne jest zadymienie w głównej nawie kościoła. Wszystkie drzwi są zamknięte. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie strażacy wykorzystując hydrauliczną wyważarkę do drzwi oraz sprzęt tnący wykonali dostęp do wnętrza kościoła - relacjonuje kpt Tomasz Patryas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Paliła się zgromadzona w kruchcie odzież, którą parafia miała przekazać ubogim. Policjanci w trakcie przeglądania nagrań z monitoringu namierzyli potencjalnego sprawcę - informuje portal krotoszynska.pl. 

 

- Policjanci przejrzeli nagrania z monitoringu miejskiego i zauważyli młodego, 13-letniego chłopca, który wcześniej był w kościele, a następnie obserwował kościół i akcję służb ratowniczych. Zlokalizowano tą osobę. Chłopiec był już z rodzicem. Nastolatek przyznał sie przed policjantami, że to on podłożył ogień. W obecnosci rodzica został przesłuchany - informuje Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej policji w Krotoszynie.

 

Chłopiec odpowie za swoje wybryki przed sądem rodzinnym. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że nie był to pierwszy tego typu wybryk 13-latka. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!