R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

25-letni pracownik poparzony w zakładzie. Uratowali go koledzy ze zmiany

› zwielkopolski24 11 miesięcy temu    15.04.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Uniwersalne portalu

25-letni pracownik uległ ciężkiemu poparzeniu. W czasie pracy wylał na siebie ciekły metal. Na pomoc natychmiast ruszyli jego koledzy ze zmiany. Zaprowadzili go pod prysznic, a na rany zastosowali profesjonalne opatrunki.

 

Do wypadku doszło w krotoszyńskim zakładzie Mahle. Jak podkreślają władze firmy - umiejętność zachowania się w czasie tego typu zdarzeń jest efektem szkoleń prowadzonych w firmie. Okoliczności wypadku bada teraz Państwowa Inspekcja Pracy.

R E K L A M A

25-latek – na co dzień pracownik produkcji w Mahle - najprawdopodobniej jadąc wózkiem widłowym uderzył w kadź z płynnym aluminium. Ciekły metal oblał mężczyznę, który uległ poparzeniu. Jako pierwsi z pomocą przyszli mu współpracownicy.

 

- Specjalnie wyszkoleni pracownicy z licencją ratownika podjęli profesjonalną akcję ratowania zdrowia. Wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, przeniesiono poszkodowanego pod prysznic bezpieczeństwa, tam ranny został schłodzony. Zastosowano żele łagodzące skutki poparzenia – podkreśla Patrycja Puźniak, młodszy specjalista ds. komunikacji w firmie Mahle Polska.

Oparzenie 30% ciała

Po 12 minutach od wezwania ratownicy medyczni dotarli na miejsce wypadku.

- Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna był na wyjeździe, dlatego zadysponowano najbliższy wolny zespół, z Kobylina – podkreśla Jakub Nelle, rzecznik prasowy ZRM-ów działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Jaki jest stan 25-latka? Co przyniosły pierwsze ustalenia plicji i Państwowej Inspekcji Pracy? ZOBACZ TUTAJ

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A