ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

33-latek strzelał w przystanki i uczelnie na terenie Poznania

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    26.06.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KMP w Poznaniu

Wielkopolska. Snajper strzelał do budynków i wiat przystankowych na terenie Poznania.

 

Od marca poznańscy policjanci zajmowali się sprawą uszkodzonych budynków na terenie poznańskiej Północy. Za uszkodzeniami miał stać zatrzymany mężczyzna posługujący się bronią na metalowe kulki.

Z materiałów zebranych przez policjantów wynika, że 33-latek w okresie od marca do czerwca strzelał z broni m.in. do budynków Uniwersytetu Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku oraz do kilku osiedlowych wiat przystankowych. Budynki były uszkadzane, zostały wybijane szyby w salach uczelni oraz gabinetach wykładowców.

 

CZYTAJ TAKŻE: Rom biegał nago po ulicy i wybijał szyby. Policja oddała strzał [KLIKNIJ TUTAJ]

 

22 czerwca jedna z pracownic ochrony usłyszała huk i zobaczyła oddalające się czerwone kombi. Inny pracownik uczelni również zauważył podobny samochód na terenie kampusu.

Następnego wieczora policjanci, patrolując okolice uczelni, zatrzymali podejrzany samochód. W bagażniku znaleźli wiatrówkę oraz zapas metalowych kulek i pojemniki ze sprężonym powietrzem. 33-latek został zatrzymany.

Poznaniak usłyszy dziewięć zarzutów dotyczących uszkodzeń mienia z narażeniem życia człowieka lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    Możliwość komentowania została wyłączona.