R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

80 procent busów przeładowanych. Inspekcja zrobiła kontrolę

› zwielkopolski24 ponad rok temu    2.02.2018
komentarzy 13 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wielkopolska. Inspekcja Transportu Drogowego. Przeładowane pojazdy na drogach. Kontrole busów

Przewoźnicy i kierowcy popularnych busów znaleźli sposób na walkę z konkurencją. Nie do końca uczciwy sposób i niestety – niebezpieczny. Przeładowane pojazdy stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach. Do tego niszczą nawierzchnię.

WITD przeprowadziła w ostatnich dniach wzmożone kontrole pojazdów, o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) do 3,5 tony. - Te mało spektakularne działania jednak przynoszą poważne korzyści w eliminowaniu z rynku przewozów nieuczciwej konkurencji – tłumaczy rzecznik inspektoratu.

R E K L A M A

 

Inspektorzy kontrolowali pojazdy o DMC do 3,5 tony na punkcie wagowym w Nowym Mieście nad Wartą. To znane i przy okazji trudne do ominięcia miejsce przy DK 11/15.

 

- Zatrzymano 10 samochodów, a aż w 8 przypadkach stwierdzono przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej i wystawiono mandaty karne na kwotę 2700 złotych – wylicza rzecznik WITS. - Rekordzista ważył ponad 5,5 tony, a więc przekroczył normę o ponad 2 tony. Ukarani kierowcy musieli zorganizować przeładunek pojazdów do uzyskania ich normatywności.

Kilka dni wcześniej podobną akcję przeprowadzili inspektorzy z oddziału w Lesznie. Tam zatrzymali do kontroli na drodze krajowej nr 32 w Granowie 5 busów o DMC do 3,5 tony. Ważenie pojazdów pokazało, że mundurowi się nie pomylili.

 

- Rekordzistą okazał się transportowy recydywista, który po raz kolejny został zatrzymany za przeciążenie pojazdu. Całkowita masa rzeczywista jego busa wyniosła aż 5,9 tony, czyli o 2,4 tony za dużo - podaje WITD. - Za umieszczanie ładunku powodującego przekroczenie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu wszystkich kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 2400 złotych i zakazano dalszej jazdy do czasu usunięcia naruszenia, czyli przeładowania towarów na inne samochody.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (13)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ wuja Nick
  ponad rok temu ocena: 60%  13
  Jaka kontrola "busów". Na fotkach są same ciężarówki (lub jak kto woli furgonetki, półciężarówki, dostawczaki) a nie busy. Slowo bus w większości zachodnicz języków znaczy autobus, czyli pojazd do przewozu osób. Również w Polsce oznacza pojazd do przewozu osob, a więc: autobus, trolejbus czy mikrobus itp. Efekt magistra po szkółkach niedzielnych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Barbus ppl
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  To jest tak. Kontrole muszą być to fakt. Ale normalny kierowca nie jeździ dwa dni bez przerwy. Normalny kierowca nie jeździ po pijaku. Normalny kierowca nie ma łysych opon. No i normalny kierowca nie waży dwa razy tyle co powinien. Normalny kierowca nie jedzie w zabudowanym dwa razy szybciej niż mu wolno. Normalny kierowca nie wyprzedza przed skrzyżowaniem czy przed samym zakrętem. ALE CO MA DO TEGO JAKIE KTO MA AUTO? TYCZY SIĘ KAŻDEGO OD MAŁYCH DO NAJWIĘKSZYCH.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ppl
  ponad rok temu ocena: 100%  11
  w koncu jeszcze tacho a nie jado po 24 h. spiocy kierowca busa jest gorszy niz terrorysta. znam takich co jado 2 dni bezspania. jeszcze sie zabrac za opony i stan.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Killer Idiotow
  ponad rok temu ocena: 75%  10
  NOCĄ. Spedytor to nie BÓG . Tylko Idiota go słucha. Prawdziwy kierowca stosuje kolejno: kodeks pracy, ustawa o transporcie drogowym, polecenia żony, zalecenia szefa, docinku spedycji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bobik
  ponad rok temu ocena: 100%  9
  Jaki inteligent pisał, że przeladowany bus niszczy nawierzchnię, ale 40tonowa ciężarówka już nie? Nie mogę tego ogarnąć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Maxi
  ponad rok temu ocena: 67%  8
  Taki inteligent, że nawierzchnię niszczy nacisk na oś, który może być większy w przeładowanym busie, który ma 4 koła aniżeli w ciężarówce, która ma 12.
  ~ Fafa
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Łapie Cię inspekcja i wcale im nie chodzi o stan techniczny pojazdu, tylko wjazd na wagę się liczy i mandat, mogą byc lyse opony i nikt tego nie widzi. Tylko waga, waga, waga. Nic więcej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nica
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Może niech zabiorą się za spedytorów, którzy zmuszają kierowców do wożenia takich ładunków...na okrągło bez snu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ gregor
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  Bo nie tylko o masę tutaj chodzi, ale przede wszystkim o brak potrzeby stosowania tachografów w samochodach do 3.5T całkowitej. Obecnie nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jest niedobór kieroeców na rynku. A Ci jeżdżą tyle ile chcą zarobić. A że mają płacone od kilometrówki to robią kilka po tysięcy km tygodniowo.
  ~ S11
  ponad rok temu ocena: 80%  4
  Busy na tory!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OOOOCH
  ponad rok temu ocena: 63%  3
  A KIEDY BĘDĄ KONTROLE ROWERÓW ???????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OOOOCH
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  KIEROWCA 4 TONOWEGO BUSA JESTEŚ ZA KRÓTKI Z TYM PRAWKIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ~ Kierowca 4 tonowego busa z kategoria B w trasie od 19 godzin...
  ponad rok temu ocena: 60%  1
  Ooooooooooooooch to zrobisz, jak Ci taki przeładowany bus pierdyknie w dupę i wylądujesz w szpitalu...
  R E K L A M A
  R E K L A M A