R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Agenci ABW odwiedzili burmistrza. Zadawali pytania o… pomnik

› Aktualności 11 miesięcy temu    4.04.2018
komentarzy 13 ocen 4 / 50%
A A A

Wielkopolska. Likwidacja pomnika żołnierzy radzieckich w parku. ABW u burmistrza

R E K L A M A

Pomnik poświęcony żołnierzom armii radzieckiej, którzy 73 lata temu zginęli w walce o wyzwolenie Koźmina Wlkp.(pow. krotoszynski) spod niemieckiej okupacji hitlerowskiej – właśnie przeszedł do historii. Ale takiej, której w myśl ustawy dekomunizacyjnej autorstwa PiS-u – nie należy gloryfikować. A wręcz puścić w niepamięć.

Kamieniarze odkręcili pamiątkową tablicę, a wykute w kamieniu nazwiska poległych oficerów – zeszlifowano. Wszystko to na zlecenie koźmińskiego urzędu, ale zaznaczyć trzeba, że likwidacji pomnika zażądał wojewoda i IPN - informuje portal krotoszynska.pl [TUTAJ].

Włodarz miasta przyznaje, że choć sam nie popiera takiego sposobu wymazywania kart w dziejach historii, to decyzję „góry” musiał wykonać.

– Kilka dni temu byli u nas nawet przedstawiciele ABW, by dowiedzieć się, na jakim etapie likwidowania pomnika jesteśmy. I czy odbywały się z tego powodu przy nim jakieś protesty – przyznaje Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Landryna
10 miesięcy temu 13
Jaś - jesteś , byłeś i będziesz k m i o t e m ! Ruskie takich kmiotów zabijali tonami a oni im nadal w d...e włazili !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwisiazdomubrelok
11 miesięcy temu ocena: 91%  12
Już dziaduś esbek z synkiem esbekiem i córcią esbeczką nie podejdą pod pomniczek wdzięczności armii czerwonej w Kożminie i nie powspominają : dziaduś : my z tym lejtenantem to zaplute karły reakcji po lasach tut ganiali a synuś : a mnie lejtenant uczył dobrze celować w tył głowy , a córcia : a ja całą kompanię czerwonoarmistów obsłużyłam nie raz,wszystkie rano byłe zadowolone,tak,że i machorkę i samogon dawali !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaś
11 miesięcy temu ocena: 0%  11
Idiota jesteś gdyby nie Ci żołnierze ciebie nie byłoby na świecie bo twoi rodzicie lub dziadkowie wylecieli by do nieba kominem (nie wiem ile masz lat) a w najlepszym wypadku gdyby mieli szczęście i jakim cudem przybył na ten świat zapierdalałbyś w kamieniołomach jako "podczłowiek"
~ Marycha
11 miesięcy temu ocena: 82%  10
POmroki POesbeckie POwąchały słomę z butów co im w Kużminie wyłazi i siadły do kompów bo już szpanować wysoki esbeckimi emeryturami nie mogą i wylewają swe żale w tęsknocie za swoją przebrzydłą służalczą epoką ,gdy jak kundle biegały koło walonek swoich " panów " !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaś
11 miesięcy temu ocena: 0%  9
Nie pal tyle marych to umysł będziesz miał(a) jaśniejszy i nie będziesz pisać idiotyzmów.
R E K L A M A
~ Pisior od Rydzyka i Jarosława
11 miesięcy temu ocena: 80%  8
Jakby nie Pisiory to byś zapierdalał u Tuska za 5 zł / h .Mało tego - w swoim kraju ale w niemieckim zakładzie pracy . A Helmut by wywoził pieniądze workami i śmiał się do rozpuku z głupich polaczków
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
11 miesięcy temu ocena: 31%  7
Same pisiory nic dodać nic ująć pisior za pisiorem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof W.
11 miesięcy temu ocena: 61%  6
Sowieci nas "wyzwalali" nawet dwa razy i to trzeba zaznaczyć na tych pomnikach. Pierwszy raz 17 września 1939 roku, a drugi w styczniu 1945 roku. Gdyby wraz z Hitlerem nie rozpoczęli tej wojny, to by nas nikt nie musiał wyzwalać. Taka jest prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pegaz
11 miesięcy temu ocena: 50%  5
A, Polska od morza do morza. i było by tak , jak po wojnie z Jugosławią- już niestety byłą.PS. kto witał kwiatami tych ze wschodu, i dlaczego nie walczono ,tylko oddanie się w niewolę- poducz się trochę historii, - po za podręcznikami do historii, i oczywiście nie tej obecnej pisowskiej. PS 2. o Katyniu tej prawdziwej historii mówił nam ( nie wszystkim) Ksiądz na lekcjach religii w szkole podstawowej w latach 1957-58. Dziwne co????
~ gminnik
11 miesięcy temu ocena: 59%  4
To nie było "wyzwolenie". To było "zajęcie".
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kat
11 miesięcy temu ocena: 50%  3
Jak by nie przyślij Rosjanie to kto by nas wyzwolił od Niemiec?- Anglicy, Francuzi a może jankesi? A może lepiej by nam było pod okupacją niemiecką? Jerzyka polskiego byś my nie mieli ale luksusy tak
~ pegaz
11 miesięcy temu ocena: 65%  2
Tylko Talibowie i debile, oraz katoliccy ""polacy" na zlecenie "braci " to robią, w Niemczech ,w Austrii, czy w Czechach tego nie robią. Niedługo odbiorą medale z Olimpiad czy z Mistrzostw świata, bo Polski do 1968 roku i dalej do 1989r nie było, a " niemiaszki się śmieją" . Myślałem ,że w Kożminie WIELKOPOLSKIM są ludzie normalni.
~ Obiektywny
11 miesięcy temu ocena: 47%  1
Katolicy z PIS-u!!!Nie ma co...piękny przykład o pamięci poległym dają. Obłudnicy!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A