ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A

Anita Włodarczyk ze złotym medalem mistrzostw świata!

› Aktualności 3 miesiące temu    7.08.2017
Redakcja
komentarzy 2 ocen 3 / 100%
A A A
Anitę jak zawsze dopingowała rodzinaAnitę jak zawsze dopingowała rodzina fot. Karol Włodarczyk

Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem nie zawiodła i wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w Londynie. To trzeci taki tytuł zawodniczki pochodzącej z Rawicza (ma jeszcze szansę na czwarty krążek za mistrzostwa w Moskwie z 2013, gdzie była druga, bo zdyskwalifikowana za doping została zwyciężczyni tamtego konkursu).

Tym razem zwycięstwo naszej mistrzyni nie przyszło łatwo. Była faworytką. Nie przegrała od kilkudziesięciu konkursów. Niestety dziś musiała zmagać się nie tylko z rywalkami, ale także z kontuzją. - Nie chciałam wcześniej nic mówić, żeby nie denerwować kibiców. O kłopotach wiedzieli tylko najbliżsi – mówiła Anita już po wywalczeniu złotego medalu.

Konkurs zaczęła średnio. W pierwszej serii uzyskała 70,45 m i wiadomo było, że coś jest nie tak. Drugą próbę spaliła, a w trzeciej rzuciła 71,94 m awansując co prawda do finałowej ósemki, ale pozostając poza strefą medalową.

Rawiczanka wykazała się jednak wielkim hartem ducha. W trzech finałowych rzutach, walcząc z kontuzją, uzyskała najpierw 77,39 m, a chwilę później 77,90 m i pewnie sięgnęła po kolejny złoty medal. Do należącego do niej rekordu świata jednak sporo jej zabrakło. Aktualnie wynosi on 82,98 m.

Dzisiejszy finał konkursu rzutu młotem był w ogóle popisem polskich młociarek. Poza zwycięstwem Anity Włodarczyk trzecie miejsce zajęła Malwina Kopron, a szósta była Joanna Fiedorow.

Ciekawostka
Anita Włodarczyk zdobywając swój pierwszy złoty medal mistrzostw świata w 2009 roku w Berlinie ustanowiła rekord świata rzucając ... 77,96 m – czyli 6 cm dalej niż dziś.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tomasz Chudy
3 miesiące temu ocena: 100%  2
Brawo gratulacje dla Polek.Szybkiego powrotu do zdrowia.Rekordu świata na 8 Memoriale Kamili Skolimowskiej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Gratulacje dla Anity i pozostałych zawodniczek. Gdyby nie ich medale Polska byłaby na końcu w klasyfikacji medalowej. I nagana dla komentatorów sportowych, którzy przed zawodami twierdzili, że "ósemka" musi być z przodu, że będzie atak na rekord świata itd.Ale gdy było zagrożenie, że Anita nie awansuje do finału to nagle mówili o kontuzji. Innym zawodnikom też wróżą medale a oni nawet eliminacji nie przechodzą. Po co ten hurra nierzetelny optymizm?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A