ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Autobus zderzył się z osobówką na DK 15 pod Jarocinem [ZDJĘCIA,WIDEO]

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    9.08.2018
Redakcja
komentarzy 3 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Elżbieta Rzepczyk

Jarocin. Gmina Jarocin. Drogi Jarocin. Wypadki na drogach powiatu jarocińskiego

Poważne zdarzenie na drodze krajowej numer 15. Między Goliną a Jarocinem doszło do zderzenia osobowego mercedesa z autobusem. 

 

 Kraksa wydarzyła się na wlocie do Goliny. Mercedes kombi przejechał na przeciwny pas i uderzył niemal czołowo w autobus. - Są osoby ranne, droga jest zablokowana, wyznaczono objazdy - informuje wstępnie mł. asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. 

 

Nieoficjalnie wiadomo, że obrażenia odniosło 5 osób. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

 

Policja wyznaczyła objazdy - dla jadących DK 15 w kierunku Krotoszyna przez Siedlemin. Dla kierowców jadących z kierunku Wrocławia, Krotoszyna - w Wałkowie na kierunek Zakrzew (zjazd na Dobrzycę), a następnie na DK 11. 

 

[AKTUALIZACJA 09:25]


 Z nieustalonych przyczyn kierujący mercedesem  zjechał na przeciwległy pas drogi, gdzie zderzył się z autobusem relacji Konin-Wrocław, którym podróżowało 12 osób – relacjonuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.


Do szpitali przewieziono pasażera i kierowcę mercedesa. Tego ostatniego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Zespoły Ratownictwa Medycznego udzieliły doraźnej pomocy medycznej 3 osobom jadącym autobusem

Droga jest nadal zablokowana.           

Strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych uwolnili kierowcę mercedesa z rozbitego pojazdu. Wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania dla śmigłowca LPR oraz pomogli w transporcie rannego do helikoptera.


 W akcji uczestniczyło 5 zastępów straży pożarnej: 3 z JRG Jarocin oraz 2 z OSP Golina.                

[AKTUALIZACJA 10:40}

 Policja poinformowała, że na DK odbywa  się wahadłowo.   

To już drugi poważny wypadek w tym tygodniu na drogach powiatu jarocińskiego. Czytaj również : Śmiertelne zderzenie na drodze powiatowej Jarocin-Żerków [ZOBACZ TUTAJ]

 

ZOBACZ ZDJĘCIA - TUTAJ

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ xxx
  ponad rok temu ocena: 31%  3
  Ja się pytam gdzie w Walkowie jest drogowskaz na Zakrzew? nie ma takiego znaku i proszę nie wprowadzać w błąd. znak jest na Dobrzyce i z Dobrzycy na Zakrzew. nim coś napiszecie proszę się zastanowić żeby ludzi w błąd nie wprowadzać.
  ~ abc
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  jest znak otwórz oczy szeroko
  ~ Sonia
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Jest drogowskaz bo jest objazd z powodu remontu drogi z Goliny na Zakrzew od paru miesięcy