R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Biskup do strażaków: Wasza obecność ratuje życie [ZDJĘCIA]

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    12.02.2018
Redakcja
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Szymon Wdowczyk

W weekend odbyła się doroczna narada prezesów i komendantów powiatowych i gminnych jednostek OSP południowej Wielkopolski. W tym roku spotkanie odbyło się w powiecie pleszewskim. Po roboczej naradzie, strażaków odwiedził biskup kaliski Edward Janiak.

 

R E K L A M A

Możliwości pozyskiwania nowego sprzętu, szkolenia strażaków oraz codzienne funkcjonowanie jednostek i współpraca z samorządami gminnymi - to tylko wybrane tematy dorocznej narady prezesów i komendantów powiatowych i gminnych jednostek OSP południowej Wielkopolski. Spotkanie odbyło się w sobotę 10 lutego w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Skrzypni w Gminie Czermin w Powiecie Pleszewskim. Po roboczej naradzie, strażaków odwiedził kaliski biskup Edward Janiak.

 

W naszym województwie istnieje program wsparcia dla OSP, dzięki któremu możliwy jest zakup nowych i dobrze wyposażonych samochodów oraz sprzętu specjalistycznego i osobistego. Tylko w 2017 zakupionych zostało aż 71 samochodów, które trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych w Wielkopolsce.

 

- Pamiętajmy, że strażacy mają nam zapewniać bezpieczeństwo, ale też pełniąc swoją służbę muszą czuć się bezpieczni. Stąd tak ważne jest dobre wyposażenie, zarówno w ten sprzęt osobisty jak aparaty tlenowe, ale też pojazdy. Pragnę podziękować strażakom za trud i ofiarną pracę. Bez strażaków ochotników nie udałoby się zapobiec wielu różnym zdarzeniom i nieść tej pomocy na czas w wielu miejscach - powiedział organizator spotkania Krzysztof Grabowski- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu.

 

Współpracę samorządu województwa wielkopolskiego z jednostkami OSP docenił także ksiądz biskup Edward Janiak, który od lat zapraszany jest na noworoczne spotkania strażaków. W swoim wystąpieniu bp Edward Janiak wskazał na ważną rolę strażaków w życiu społeczeństw lokalnych.

 

- Dziękuję wam, że wychowujecie młodych ludzi do ofiarności i poświęcenia dla drugiego człowieka, aby potrafili przejść z teorii do życia. Spełniacie w tym zakresie ogromną rolę. Wasza obecność szybko zorganizowana, w ciągu kilkunastu minut, ratuje ludziom życie - stwierdził ordynariusz diecezji kaliskiej.

 

Jak dodał Krzysztof Grabowski wizyta księdza biskupa Edwarda Janiaka była dla wszystkich uczestników spotkania bardzo ważna i motywująca.

W całej Wielkopolsce jest ponad 1800 ochotniczych straży pożarnych, w których służy 110 tysięcy osób. Tak dobrze rozwiniętego systemu ratownictwa opartego na ochotnikach nie ma żaden inny kraj w Europie. Ochotnicy nie oznaczają amatorów. W tym momencie większość czynnych strażaków to osoby wyszkolone w zakresie ratownictwa pożarowego oraz medycznego.

W spotkaniu udział wzięli prezesi i komendanci gminni oraz prezesi powiatowi Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatów kaliskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrowskiego i ostrzeszowskiego.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Fotograf
  ponad rok temu 5
  Z TWARDowa to TWARDzi ludzie podobno , a ten jeden to taki minki dydek widać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kozimin wlkp
  ponad rok temu ocena: 0%  4
  A jak tam ks. Marian Podlarz w diecezji kaliskiej się ma? Dobrze się prowadzi?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pobożny Florek
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Biskup dobrodziej to święty człowiek - sam bym go cmoknął w sygnet jakby nadstawił . Dba o owieczki swoje jak może najlepiej .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ @
  ponad rok temu ocena: 75%  2
  A najlepiej dba o siebie.
  ~ florek
  ponad rok temu ocena: 80%  1
  V-ce prezes powinien wiedzieć że nie ma czegoś takiego jak aparaty tlenowe są aparaty powietrzne ochrony dróg oddechowych
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A
  R E K L A M A