R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Brawurowy pościg. Bracia uciekali policji ciągnikiem rolniczym

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    12.03.2018
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. KPP Nowy Tomyśl

Wielkopolska. Myśleliście, że widzieliście już wszystko? Nic bardziej mylnego. Oto dowód. - Wydawać by się mogło, że zatrzymanie do kontroli drogowej pojazdu, jakim jest ciągnik rolniczy, jest sprawą niezwykle banalną. Jak się przekonali funkcjonariusze z nowotomyskiej drogówki, nic bardziej mylnego - pisze rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

 

R E K L A M A

 

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w ostatni weekend. Funkcjonariusze drogówki KPP w Nowym Tomyślu zauważyli w miejscowości Kopanki ciągnik rolniczy - popularnego ursusa C-360. Pojazd poruszał się bez wymaganych świateł drogowych. Dodatkowo na tylnej belce traktora (tzw. podnośniku) stał pasażer.

 

- Policjanci niezwłocznie wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kierujący za nic wziął sobie sygnały i ruszył w dalszą drogę. Mężczyzna kontynuował swoją ucieczkę drogami gruntowymi i polami uprawnymi. W chwili podejmowanych przez funkcjonariuszy prób wyprzedzenia ciągnika rolniczego, jego kierujący gwałtownie skręcał w stronę radiowozu, uderzając go i spychając - opisuje pościg rzecznik komendy. - Swój udział w całym zdarzeniu miał również „pasażer” ciągnika, który chcąc pomóc w ucieczce swojemu kierowcy, kopał w radiowóz, gdy ten zbliżał się do ich pojazdu.

 

Pogoń polami trwała kilkadziesiąt minut. Nie wiadomo, jak by się zakończyła, gdyby nie to, że ursus nie wytrzymał ucieczki przed policją. Jak podaje miejscowa komenda, w pojeździe doszło do uszkodzenia przedniego koła, co w efekcie spowodowało, że traktor nie nadawał się dalszej ucieczki. Policyjna kia też nie wygląda najlepiej.

 

- Ale to jednak jeszcze nie koniec. Mężczyźni podczas zatrzymania stawiali opór i nie wykonywali poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Jak się okazało panowie byli braćmi, zamieszkujący pobliską wieś - informuje rzecznik. - Jaki był powód niezatrzymania się do kontroli według kierującego? Pojazd nie był zarejestrowany, a ponadto nie posiadał wymaganego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 

Mężczyźni będą odpowiadali przed sądem za uszkodzenie pojazdu służbowego. Kierowca dodatkowo za przestępstwo, jakim od niedawna jest niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

- Pamiętajmy o obowiązku jakim jest rejestracja pojazdu oraz posiadanie ubezpieczenia OC, a być może pozwoli to uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości - przestrzega policja.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ BLUE
  ponad rok temu 2
  JAK ŁADNIE POMALOWANY... ZARAZ WIDAĆ ŻE "DŻONDIR' ;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ xcx
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  cyt: Pojazd poruszał się bez wymaganych świateł drogowych- raczej bez wymaganych świateł mijania....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A