ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Był tak pijany, że nie mógł odpalić auta. Na drodze stanął mu inny kierowca

› zwielkopolski24› Wielkopolska 26 dni temu    14.11.2019
Redakcja
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A

Wielkopolska. Za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie 35-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo. Co mu grozi?

 Policja podała szczegóły zdarzenia z udziałem pijanego kierowcy, którego zatrzymano w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu na ul. Sadowej i Folwarcznej w Jarocinie. [O SPRAWIE CZYTAJ TUTAJ].

  - Policjanci, którzy udali się na ulicę Folwarczną w Jarocinie, zastali na miejscu niecodzienny widok. Na skrzyżowaniu stał „zaparkowany” opel vectra a w środku spał kierowca. Jak ustalili mundurowi, 35-latka śpiącego za kierownicą zauważył jadący tą samą drogą inny kierowca. Mężczyzna myśląc, że jadącemu vectrą coś się stało, zatrzymał się by udzielić mu pomocy - opisuje asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

Mężczyzna wyjął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił po policję.

 

Meksykanie zatrzymani przez policję. Kierowca pijany. W busie jechało 17 osób [ZDJĘCIA] [KLIKNIJ TUTAJ]

 - Obudzony przez innego kierowcę 35-latek nie krył zdziwienia widokiem mundurowych. Był przekonany, że jest już w domu. Okazało się, że auto, którym podróżował „zgasło” w momencie zatrzymania przed skrzyżowaniem, a kierowca nie miał już siły odpalić go ponownie, po czym zasnął – dodaje policjantka.

 

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że 35-latek miał problemy z wyjściem z samochodu i utrzymaniem się na nogach. Nadmuchał 2,8 promila alkoholu.

 

Za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości bądź innego środka odurzającego, z art. 178a § 1 Kodeksu karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5.000 zł.

 

 

 

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!