ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Byli radnymi, przegrali wybory, ale czy na pewno?

› Aktualności 9 miesięcy temu    8.11.2018
Anna Konieczna
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A

Krajobraz po wyborach, to dla niektórych jak krajobraz po bitwie. Zaangażowanie w kampanię wyborczą - spotkania z mieszkańcami, ulotki, plakaty, wydane pieniądze. A tu przychodzi wynik głosowania i okazuje się - przegrana.Do Rady Powiatu Jarocińskiego kandydowało 128 osób. Radnymi zostało 19. Wśród tych, którzy nie otrzymali mandatu jest ośmioro dotychczasowych radnych.
 

[kto bedzie rządzil powiatem w nowej kadencji - szczegóły TUTAJ]

Jednym z nich jest wieloletni samorządowiec, były wójt Kotlina, Walenty Kwaśniewski, który, mimo że nie zdobył mandatu, czuje się wygrany. - Wybory są, jak poker - raz się wygrywa, raz przegrywa. Ja się czuję, jako wygrany. Nie uzyskałem mandatu radnego powiatowego, ale wybory na Kotlinie to ja wygrałem w cuglach - stwierdza z dumą.
 

 

I dodaje: - A, że my jesteśmy ustawieni w sposób idiotyczny przez ustawę, która mówi, że można połączyć dwie gminy nawet nieprzylegające do siebie, to gmina Kotlin jest w jednym okręgu wyborczym do powiatu z gminą Jaraczewo, to wynik był, jaki był.
 

 

Kolejny reprezentant gminy Kotlin, który ponownie kandydował do rady powiatu i tym razem się do niej nie dostał, to były starosta Sławomir Wąsiewski, który obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Jemu zabrakło nieco ponad 30 głosów.
 

 

- Głosów dostałem bardzo dużo (472 - przyp. red.) za co dziękuję mieszkańcom - stwierdza. Czy za pięć lat ponownie spróbuje swoich sił w wyborach samorządowych? - Pięć lat to jest długi okres czasu, ale na dzisiaj mogę powiedzieć, że jak najbardziej.
 

 

Wąsiewski uważa, że przed tymi, którzy weszli do rady powiatu jest wiele poważnych wyzwań. - Przede wszystkim szpital, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Nowy starosta zaraz po wyborze powinien usiąść i próbować rozwiązać ten problem. Nie ma, że odłoży to w czasie i będzie się zastanawiał - uważa były starosta.
 

 

W radzie powiatu, która kończy już pracę, był Leszek Bajda. W tegorocznych wyborach postanowił zmienić samorząd i wystartował do Rady Miejskiej Jarocina. Nie dostał się. - To, co zauważyłem, to na moim osiedlu była niska frekwencja i to wystarczyło, żeby to poparcie było mniejsze. Zabrakło mi 48 głosów, żeby wejść do rady miejskiej - mówi.
 

 

Czy jest zaskoczony wynikiem? - Niezupełnie. Zdawałem sobie sprawę, że mój stan zdrowia był bardzo poważny (Leszek Bajda w czerwcu doznał udaru - przyp. red.). Ledwie się z tego dźwignąłem. Ludzie się dziwili, że się odważyłem kandydować.
 

 

Czy będzie ponownie wystartował w wyborach. - Jak będą siły i zdrowie, to będę próbował. Poza tym już miałem takie głosy tu z Witaszyc: „Panie Leszku jest pan kolejny na liście do rady i w ciągu kadencji wszystko jeszcze może się zdarzyć.”
 

 

Wśród obecnych radnych powiatowych, których zabraknie w nowej kadencji są także: Leszek Mazurek, Bronisława Włodarczyk, Marcin Zwierzyński, Janina Nicke i Andrzej Szlachetka.

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ komornik
9 miesięcy temu ocena: 88%  14
Leszek jak widać wstydu nie ma, ale ludzie trochę zmądrzeli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beck
9 miesięcy temu ocena: 80%  13
Co tam Leszek, ludzie to nawet na sznupe głosowali, i co im zrobisz?
~ beck
9 miesięcy temu ocena: 77%  12
Co tam Leszek, ludzie to nawet na sznupe głosowali, i co im zrobisz?
~ Żerków
9 miesięcy temu ocena: 100%  11
Szlachetka oddał swoje miejsce w Radzie Jędraszczykowi (PO), przygarniając go na listę PSL. Warto wspomnieć też o totalnej porażce Rasia, który będąc wcześniej przewodniczącym RM w Żerkowie teraz został z niczym, bo lista nie wypaliła. Pięć lat to długi okres.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tolek
9 miesięcy temu ocena: 93%  10
Bo jak się za dużo kombinuje i uważa za pępek świata to zostaje się z niczym jak Raś.
~ Detektyw Rutka
9 miesięcy temu ocena: 85%  9
Szlachetka już znalazł weselne pieniadze , czy jeszcze szuka ? Mazurek wreszcie założy domowe kapcie z pomponem a Włodarczykowa moze pochodzi z kijkami dla zdrowotności ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ludzie niestety nie interesują się dokonaniami radnych, a wybierają znane nazwiska. Taki fehler demokracji
9 miesięcy temu ocena: 76%  8
Za to co działo się przez ostatnie dwa lata w szpitalu w radzie powinno jeszcze zabraknąć Szczerbania Drzazgi Stoleckiego Matuszaka Grobelnego a przede wszystkim Martuzalskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Abc
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
Drzazgi i Martuzalskiego to wykopac jak najdalej od Jarocina - szkodniki
~ Dudy
9 miesięcy temu ocena: 73%  6
Na PIS czy na przebierańców...?
~ qaz
9 miesięcy temu ocena: 47%  5
Opamiętali się i zagłosowali na PiS. Widza ich butę i arogancję.
~ do qaz
9 miesięcy temu ocena: 59%  4
qaz czyli kogo zabrakło z poprzedniej koalicji? może Bartosza Walczaka? który nie był radnym, a został. hehehe
~ qaz
9 miesięcy temu ocena: 57%  3
Wyborcy dostrzegli też niszczycielski wpływ poprzedniej koalicji.
~ dobre i to...
9 miesięcy temu ocena: 77%  2
Dobrze że chociaż wyborcy rozliczyli Włodarczykową Bronisławę PSL, Szlachetkę PSL, Mazurka PO, Wąsiewskiego PSL, Kwaśniewskiego SLD.