ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A

CBŚP wkroczyło do nielegalnej fabryki tytoniu. Zabezpieczono susz warty kilka milionów złotych.

› zwielkopolski24 4 miesiące temu    3.09.2017
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Materiały CBŚP

Pięć osób pracujących w nielegalnej wytwórni tytoniu na terenie powiatu krotoszyńskiego zostało zatrzymanych przez policję. Funkcjonariusze złapali ich na gorącym uczynku. I zabezpieczyli 5.700 kilogramów suszu tytoniowego - informuje portal krotoszynska.pl

Zamaskowani funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu weszli na teren posesji w jednej z wiosek pod Krotoszynem. Mieli jasno określony cel – zlikwidowanie nielegalnej produkcji krajanki tytoniowej.

R E K L A M A

- Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kalisza wspólnie z funkcjonariuszami wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że w powiecie krotoszyńskim może odbywać się nielegalna produkcja krajanki tytoniowej. Po zweryfikowaniu informacji, funkcjonariusze przygotowali szczegółowe działania – mówi Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy komendanta CBŚP w Warszawie.


Na gorącym uczynku

Mundurowi sprawdzili teren, otoczyli budynek i weszli do „fabryki”. Trafili w sam środek procesu produkcji nielegalnego tytoniu.

- W budynku znaleźli dwie działające linie produkujące krajankę tytoniową. W hali znajdowały się również inne urządzenia niezbędne w procesie produkcji tytoniu – wylicza rzeczniczka CBŚP.

Produkcję obsługiwało pięć osób. Żadna nich nie spodziewała się „policyjnego nalotu”. – Podczas obsługi nielegalnej linii produkcyjnej wpadło pięć osób, które zostały zatrzymane – podkreśla Iwona Jurkiewicz.

Sprawa w prokuraturze

Policjanci i funkcjonariusze izby celno – skarbowej zabezpieczyli 5.700 kilogramów suszu tytoniowego oraz gotową krajankę tytoniu przygotowaną do dystrybucji. Gdyby towar z nielegalne fabryki tytoniu znalazł się na rynku – Skarb Państwa straciłby, z powodu nieopłacenia podatku akcyzowego, ponad 2 mln 700 tys. zł. Pięciu mężczyzn podejrzanych o udział w procesie nielegalnej produkcji tytoniu zostało zatrzymanych. Sprawa trafiła do krotoszyńskiej prokuratury.

 

WIĘCEJ O SPRAWIE TUTAJ

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Olo korbolo
4 miesiące temu ocena: 0%  6
Pazerne państwo wysłało swoich żołnierzyków - nie będzie papierosków bez akcyzy - płacić macie i płakać ! Pis Wam da oj PisDA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wow
4 miesiące temu ocena: 80%  5
Prawidlowo! Dobra robota
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ W kajdany ich
4 miesiące temu ocena: 100%  4
No i z pewnością składek ZUS u nie płacili ?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rm
4 miesiące temu ocena: 83%  3
Brawo Policjia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MIĘKKI
4 miesiące temu ocena: 100%  2
A JA MYŚLAŁEM, ŻE ZNOWU U TWARRDEGO
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Sradowazy Szczydoniecki
4 miesiące temu ocena: 89%  1
Coś podobnego. " Żadna nich (osób) nie spodziewała się „policyjnego nalotu”. A ja myślałem, że byli przygotowani i przywitali ich chlebem i solą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A