R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Chciał przejechać policjanta, schował się w... domu

› Aktualności ponad rok temu    4.07.2017
komentarzy 31 ocen 10 / 80%
A A A
 fot. KP Policji w Rawiczu

Sporo szczęścia miał policjant z Rawicza, którego próbował rozjechać kierujący volkswagenem touranem. Auto nie zatrzymało się do kontroli, a kierowca przyspieszył prawie zahaczając funkcjonariusza, któremu udało się uskoczyć.

R E K L A M A

Do zdarzenia doszło w Dębnie Polskim (powiat rawicki). - Mężczyźnie kierującemu volkswagenem touranem wydano sygnał do zatrzymania się. Kierowca jednak nie zamierzał się zatrzymać lecz nagle i gwałtownie przyspieszył chcąc rozjechać policjanta. Funkcjonariusz ratował się ucieczką na pobocze - relacjonuje Tomasz Duszak z rawickiej komendy policji.

Volkswagen odjeżdżając uderzył w ogrodzenie jednego z domów i odjechał dalej. Policjanci zlokalizowali auto na posesji właściciela. Uszkodzony samochód znajdował się w garażu.

Odnaleziono również kierowcę volkswagena. 43 letni mieszkaniec gminy Rawicz miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty.

- Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, co w myśl nowych przepisów jest przestępstwem. Także za przestępstwa - kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i narażenie policjanta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz za wykroczenie spowodowania kolizji drogowej - mówi Tomasz Duszak.

 

 

 

 

 

 

foto: KP Policji w Rawiczu

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 8 głosów: 10 (80%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A