ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Chciał sprzedać ponad 100 pająków i skorpiona. Nielegalna hodowla zwierząt

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    23.10.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Wylinki ptasznika kędzierzawego/KPP Ostrzeszów

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie. Mężczyzna posiadał i oferował sprzedaż ponad 100 pająków i skorpiona.

 

 

 

W wyniku dochodzenia ostrzeszowskich policjantów, do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko 27-latkowi, który posiadał w swoim mieszkaniu dziko żyjące zwierzęta bez odpowiednich uprawnień.

 

Mężczyzna w 2018 roku nabył ponad 100 sztuk pająków rodzjau Brachypelma oraz skorpiona z rodzaju Pandinus, które przetrzymywał w swoim mieszkaniu. 27-latek sprzedawał także zwierzęta za pomocą portali internetowych.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ciężarówka jechała wprost na mnie... [WIDEO] [KLIKNIJ]

 

- Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie od miesiąca marca br. prowadzili dochodzenie w sprawie posiadania bez wymaganych dokumentów CITES zwierząt dziko żyjących, tj. pająki - ptaszniki kędzierzawe oraz skorpiona - przekazała kom. Ewa Jakubowska.

 

Biegły powołany do sprawy stwierdził, że posiadanie tych gatunków dziko żyjących zwierząt jest nielegalne. Okazało się, że taka hodowla wymaga specjalnych uprawnień.

Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pablo
miesiąc temu 7
A może to BABIE LATO zwyczajne ha ha?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zen
miesiąc temu 6
Artykuł moze wprowadzać w bład. Na zdjeciu wylinki poecilotheria a nie ptasznika kedziezawego. Hodowla nie wymaga zpecjalnych uprawnien , zezwoleń czy wpisow do rejestru. Rejestracja stawonogow nie jest okreslona w zadnej ustawie. Przy sprzedaży ptasznika z rodzaju brachypelma wystarczy dokument potwierdzajacy jego legalne pochodzenie czyli ze ptadznik został urodzony w niewoli. Taki dokument wydaje inspektorat weterynarii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ natgeowild
miesiąc temu 5
Nie widać tam żadnego przedstawiciela rodzaju ,, Brachypelma" więc cites go nie obowiązuje. Reszta jest legalna. A sprzedawac mógł jako nadwyżkę chodowlana. No alle statystyki muszą być.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ptasznik
miesiąc temu ocena: 0%  4
To straszne, policja, ryjem do ziemi najlepiej, to pewno bandzior, świat oszalał, Gdyby miał tylko zezwolenie byłby legalny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szeloba
miesiąc temu 3
Te pająki ze zdjęcia wyglądają na martwe, co się im stało?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też jakub ;]
miesiąc temu 2
haha Jakub czyli wrzucacie ART z 100 pająkami na sprzedaż "Ło la boga prawie pol miasta zabiły" i wrzucacie fotki wylinek :D ?
~ Jakub Niewiada
miesiąc temu 1
Są to wylinki. Pozdrawiam