ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Ciężarówka spadła z mostu do rzeki. W kabinie został kierowca

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    28.12.2017
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały JRG nr 2 PSP Piła

Wielkopolska. Poważne utrudnienia na wielkopolskim odcinku drogi krajowej nr 11. Na obwodnicy Piły z mostu spadła ciężarówka. Pojazd wpadł do rzeki Gwdy. Kierowca nie zdążył opuścić pojazdu.

Trwa akcja ratunkowa prowadzona przez Państwową Straż Pożarną i płetwonurków.

 

- Mężczyzna nie daje oznak życia - powiedział o godzinie 13.40 Zbigniew Szukajło dowodzący akcją strażaków. Nurkowie przy pomocy specjalistycznego sprzętu próbują podać mu powietrze do kabiny samochodu – informuje na swojej stronie tvn24.

 

Ciężarówka transportowała drewno. Okoliczności wypadku bada policja. Na czas akcji ruch z krajowej 11 puszczono przez miasto Piła, a także częściowo wahadłowo.

[AKTUALIZACJA 15:00]

Służby potwierdzają - kierowca pojazdu zginął na miejscu.

[AKTUALZIACJA 29 grudnia, 10:00]

Informacja wypadku wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile tuż przed południem.

Strażacy po przybyciu na miejsce stwierdzili, że samochód ciężarowy służący do przewozu drewna przebił barierki na moście i spadł z wysokości około 7 metrów do rzeki. Kabina pojazdu w całości znajdowała się pod wodą. Po dokonaniu rozpoznania okazało się że kierowca znajduje się w pojeździe.

mł. bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła

Przed przybyciem pierwszej jednostki straży działanie ratownicze podjęli policjanci, którzy próbowali z dachu pojazdu ewakuować kierowcę ciężarówki. Niestety próby te zakończyły się niepowodzeniem. Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie prowadzone były przez nurków, którzy rozpoczęli próbę dotarcia do zakleszczonego wewnątrz kabiny nieprzytomnego kierowcy. Ze względu na deformację karoserii pojazdu ewakuacja mężczyzny możliwa była dopiero po użyciu narzędzi hydraulicznych. Poszkodowany po wydobyciu został przetransportowany na brzeg i przekazany zespołowi karetki pogotowia ratunkowego. Lekarz po przeprowadzonym badaniu stwierdził zgon mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia utworzony został sztab z KP PSP Piła pod kierownictwem Komendanta Powiatowego PSP w Pile – bryg. Rafała Mrowińskiego. Na miejsce zdarzenia przybyła grupa operacyjna z KW PSP w Poznaniu.

Dalsze działania prowadzone w miejscu zdarzenia polegały na wydobyciu samochodu ciężarowego z rzeki Gwda przy wykorzystaniu pojazdu ciężkiego ratownictwa technicznego z Poznania. Ciężarówka i przyczepa wydobyta została na brzeg i zabrana została przez pomoc drogową. W miejscu wydobycia ciężarówki, w którym doszło do wycieku substancji ropopochodnej dokonano sorpcji.

W trakcie działań ratowniczych na rzece Gwda ze względu na pojawiającą się plamę ropopochodną sprawiona została zapora sorpcyjna. W działaniach zabezpieczających wykorzystana została łódź ratownicza zwodowana na rzece Gwda. W końcowym etapie działań ratowniczych teren wypadku oświetlony został przez dwa pojazdy ratownicze z KP PSP Piła. Na miejscu zdarzenia zorganizowany został regeneracyjny posiłek dla ratowników.

 

Działania ratownicze w miejscu zdarzenia trwały ponad 11 godzin. Brało w nich udział 17 zastępów straży pożarnej w tym dwie Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego z Piły i Poznania, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Poznania, Zespół Ratownictwa Medycznego, policja, prokurator oraz inne służby i instytucje wspomagające.

 

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!