ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Co oni robią? Policja ujawnia nagrania z kamer w radiowozie [WIDEO]

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    6.12.2019
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A

Wielkopolska. Niebezpieczne zdarzenia w Śremie zanotowali policjanci z grupy SPEED, walczący z piratami drogowymi i ze sprawcami wykroczeń w ruchu drogowym. Nieodpowiedzialni kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. 

 

 

 

SPEED to grupa powołana w celu przeciwdziałaniu niebezpiecznych i agresywnych zachowań na drogach całej Wielkopolski. W skład grupy wchodzą policjanci drogówki, którzy specjalizują się w ściganiu piratów drogowych. Niebezpieczne sytuacje zdarzyły się w Śremie. Jedną z takich sytuacji, jest załączona na poniższym filmie, kiedy kobieta wyjechała wprost pod radiowóz.

W ciągu minionych tygodni funkcjonariusze policji zatrzymali wielokrotnie nieodpowiedzialnych kierowców. Między innymi ukarali sprawczynię wykroczenia, do którego doszło 31 października na jednym ze skrzyżowań w Śremie. Kierują mazdą, 56-letnia mieszkanka Czmonia (powiat śremski), nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu przejeżdżającemu radiowozowi.

 

Na szczęście dnie doszło tam do żadnego wypadku. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 200 złotych i 6 pkt. karnymi.

 

CZYTAJ TAKŻE: Jasiu walczy z guzem pnia mózgu. Potrzeba 2 milionów złotych [KLIKNIJ]

 

 

- Ponadto 12 listopada, około godz. 18.35, mundurowi kontrolowali kierującego Fiatem Ducato. 26-letni mieszkaniec Śremu, poruszając się w niekorzystnych warunkach drogowych, na mokrej nawierzchni, najpierw nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, a później wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. Został ukarany mandatami na łączną kwotę 500 złotych i 11 pkt. karnymi - poinformował oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie. 

 

 

Z danych Komendy Głównej Policji jednoznacznie wynika, że główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce w 2018 roku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Druga główna przyczyna wypadków to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Wśród głównych przyczyn na szóstym miejscu było nieprawidłowe wyprzedzanie - informują policjanci.

 

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.