ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czy helikopter był wynajęty, a inwestorzy to przebierańcy? Burmistrz rozwiewa wątpliwości

› Aktualności 6 miesięcy temu    29.11.2018
Anna Konieczna
komentarzy 29 ocen 15 / 67%
A A A
Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki (wsrodku) z inwestorami podczas podpisania listu intencyjnegoBurmistrz Jarocina Adam Pawlicki (wsrodku) z inwestorami podczas podpisania listu intencyjnego fot. Zdjęcie z profilu burmistrza JArocina w mediach społecznościowych

Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki pisze w mediach społecznościowych do niedowiarków: „Niektórzy wątpili, inni twierdzili, że to przedwyborcza mistyfikacja. Jednak fakty są inne”.

 

W ten sposób włodarz gminy odnosi się do sytuacji, która miała miejsce w październiku. Otóż w środku kampanii wyborczej, burmistrz, który starał się o reelekcję, zapowiedział kolejnych inwestorów, którzy chcą zakładać biznes w Jarocinie.

 

Krótko po tym na stadionie Jarocin Sport wylądował helikopter, z którego wysiadło dwóch panów w garniturach. Burmistrz twierdził, że są to przedstawiciele grupy kapitałowej White Cloud Capital [szczegóły TUTAJ].

 

Z informacji umieszczonej na stronie internetowej wynika, że WCC to prywatna, rodzinna firma inwestycyjna, która „inwestuje kapitał strategiczny i kapitał podwyższonego ryzyka w szybko rozwijające się przedsiębiorstwa w wybranych branżach, głównie w Europie, Azji i Pacyfiku, a także w firmy rodzinne”. Z doniesień magistratu wynikało, że inwestorzy byli zainteresowani kupnem gruntu w Jarocinie lub okolicy i pobudowaniem u nas fabryki z branży farmaceutycznej.

 

Wszystkie te informacje w połączeniu z tym, że wydarzenia działy się w kampanii wyborczej, a burmistrz już we wcześniejszych kampaniach też zapowiadał inwestorów i niewiele z tego później wychodziło [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ] - powodowało, że byli tacy, którzy mówili, że cała sprawa jest „uszyta” na rzecz kampanii wyborczej - helikopter został wynajęty, a inwestorzy to „przebierańcy”.

 

Burmistrz temu zaprzeczał i przekonywał, że wszystko jest na dobrej drodze do tego, aby w Jarocinie powstała fabryka farmaceutyczna. Twierdził, że zaproponował inwestorom grunty przy ulicy Przemysłowej w Jarocinie i propozycja została wstępnie zaakceptowana [o tym czytaj TUTAJ].

 

Były to jednak tylko słowa. Do wczoraj. W środę wieczorem w mediach społecznościowych pojawił się wpis burmistrza i - co najważniejsze - zdjęcia z podpisania listu intencyjnego między grupą kapitałową White Cloud a gminną spółką - Jarocińską Agencją Rozwoju, która jest właścicielem gruntu przy ulicy Przemysłowej.

Adam Pawlicki napisał:

 

„Niektórzy wątpili, że wcielone w życie będą deklaracje, które padły podczas październikowej wizyty przedstawicieli zagranicznego inwestora w naszym mieście. Inni twierdzili, że to przedwyborcza mistyfikacja. Jednak fakty są inne. Dzisiejsze podpisanie listu intencyjnego między grupą kapitałową White Cloud a JAR - Jarocińska Agencja Rozwoju Sp z o.o. inicjuje procedurę sprzedaży gruntów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Jarocinie. Zagraniczny inwestor planuje, już w przyszłym roku, rozpocząć tu budowę zakładu produkcyjnego z branży farmaceutycznej.”

 

+ 10 głosów: 15 (67%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (29)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ tn
6 miesięcy temu ocena: 60%  29
halo Jarocin - uczciwość woła, obudzić się śpiochy !!! :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia Pietia
6 miesięcy temu ocena: 56%  28
Bedzie robota dla referendystów którzy nie przytulili posadek w gminie i w powiecie ani tez nie dostali etatów w nowo otwierającej sie Golińskiej rozbieralni kurczaczków . Bedzie robota na produkcji w firmie farmaceutycznej . Będzie dobrze - mówie wam :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarociniak
6 miesięcy temu ocena: 42%  27
Dlaczego konglomerat farmaceutyczny który bedzie smrodził na pół Jarocina pozwalacie budowac przy ul. Przemysłowej ? "bo na drugie pół już jest w Witaszyczkach" ul. Przmysłowa blisko centrum dlaczego nie podzielicie dzialek i nie umozliwicie zakupu ich po atrakcyjniejszych cenach kupna mniejszym lokalnym firmom? Lub ludziom ktorzy chca zaczac z wlasną działalnoscia? To własnie Ci mniejsi sa motorem napedowym Naszej gospodarki, to Właśnie Oni placa podatki, duży bedzie unikał tego. Jaka ulge podatkowa od gruntow i budynkow im proponujecie?? Dlaczego nie oferujecie dzialki w strefie "przemysłowej" w golinie obok drobiu itp.??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lolo
6 miesięcy temu ocena: 35%  26
A może helikopter był Adama a inwestorzy wynajęci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tn
6 miesięcy temu ocena: 37%  25
ale... tego. te... rozumicie, no , że …. w mieście siać kukurydzy ni można nie :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
6 miesięcy temu ocena: 53%  24
Panie Burmistrzu nie żałuję oddanego na Pana głosu!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adam
6 miesięcy temu ocena: 54%  23
White Cloud Capital LLP is a venture capital and private equity firm specializing in seed and early-stage investments. It prefers to invest in the consumer products, industrial, chemical products, medical devices, pharmaceutical products, and clean-tech sectors. The firm invests in Asia, Eastern Europe, and Latin America region. White Cloud Capital LLP was founded in 2001 and is based in London, United Kingdom. http://www.whcloud.com/portfol...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nędza
6 miesięcy temu ocena: 56%  22
Jarocin już dawno stracił swoją szansę faktycznego rozwoju. Jarocin pod rządami pawlickiego upada. Niestety:(
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a omię jego 666
6 miesięcy temu ocena: 80%  21
A ty jesteś upadłym aniołem o imieniu 666 :-)
~ ENEK
6 miesięcy temu ocena: 39%  20
Raczej ty upadasz na głowę
~ Do nędzy i ubóstwa
6 miesięcy temu ocena: 58%  19
Sam upadłeś i to na łeb na szyje niezguło . Do roboty sie weż a nie tylko co rano przed Opieką Społeczną wystajesz !
~ obiektywnie
6 miesięcy temu ocena: 49%  18
Widać" nędza" że od kilkunastu lat nie przemierzałeś tutejszej gminy ani miasta. no tak...napisałeś co widzisz w lustrze
~ Dumny Jarocinianin
6 miesięcy temu ocena: 41%  17
Brawoooo Tak Trzymać Panie Adamie Jest Pan Najlepszym Włodarzem Tak Trzymać Niech Żyje Adam Pawlicki Godny Człowiek Na Właściwym Miejscu !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hs
6 miesięcy temu ocena: 63%  16
A mydło masz. Idź pomieszkać w golinie
~ ABC
6 miesięcy temu ocena: 65%  15
ŁUBU DUBU ŁUBU DUBU NIECH ŻYJE NAM PREZES NASZEGO KLUBU, NIECH ZYJE NAM!
~ Twój referendysta
6 miesięcy temu ocena: 54%  14
Wszystko super, cieszę się, że odzyskuje Pan to co stracił przez ostatnie 14 lat. Szkoda tylko, że w tym czasie nastąpił odpływ siły roboczej i wykształconych pracowników do innych gmin i powiatów. Pytanie czy uda ich się sprowadzić z powrotem. Życzę powodzenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tn
6 miesięcy temu ocena: 50%  13
"fachowcu z wąsem", mylisz się, powtarzasz banały niewykształconej społeczności. Znam firmy które upadły, po odejściu nawet jednego fachowca. A ty takich firm nie znasz. Tym się różnimy, no i ty musisz się nazywać "fachowcem", brakuje tego w realu ?
~ Fachowiec z wąsem
6 miesięcy temu ocena: 65%  12
Są czy bedą inni fachowcy; nie ma ludzi niezastąpionych....
~ Zibi
6 miesięcy temu ocena: 56%  11
Firma farmaceutyczna w Jarocinie, ubojnie w Goli nie. A może by tak Pawlicki zrobił odwrotnie i ten fetor zabrał do Jarocina.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ O co chodzi
6 miesięcy temu ocena: 67%  10
Co wam się nie podoba goliniacy smród chyba nie przecież większość z was głosowała na Pawlickiego także wjechać i nie płakać. Pozdrawiam
~ jarex
6 miesięcy temu ocena: 70%  9
ubojnia drobiu jeszcze nie działa a już śmierdzi trochę dziwne ?
~ Dociekliwy
6 miesięcy temu ocena: 32%  8
Eeee yyyy eeeee myślałem, że ustawka yyyyyy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Richie Rich
6 miesięcy temu ocena: 68%  7
List intencyjny? poważnie? - przecież to nawet nie jest śmieszne....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ super
6 miesięcy temu ocena: 69%  6
Brawo, po 20 latach rządzenia udało się Panu. Powstanie może ze 20 miejsc pracy:) Gratulacje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwert
6 miesięcy temu ocena: 53%  5
2 miliony miejsc pracy (2 tysiące tysięcy), ma rozmach skubany....a na marginesie co ma PiS do upadku przemysłu w Jarocinie? Odpowiedz sobie sam własnym językiem...
~ Hebrajczyk
6 miesięcy temu ocena: 39%  4
Miej do PiS-dy pretensje, że nie ma wielu miejsc pracy. Pan Pawlicki bardzo bardzo wiele tu zrobił, robi i zrobi. Może te i 20 miejsc pracy, na początek, przerodzi sie z czasem w 2ooo tys. Ale niedowiarkom zawsze w dupach jest źle. Co wy państwo referendyści i lewica zrobiliście dla Jarocina? Odpowiedź: gówno!