R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Darmowa rehabilitacja w poznańskim szpitalu. Trwa przyjmowanie zgłoszeń

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    21.03.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Upowszechnienie technologiczne wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim.

 

R E K L A M A

 

Prawie 900 dzieci zostanie poddanych rehabilitacji w związku z nowym projektem noszącym nazwę "Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym w województwie wielkopolskim" realizowanym przez Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu.

Z założeń projektu wynika, że wśród rehabilitowanych będą dzieci i młodzi dorośli w wieku 5-21 lat, których stan pozwala na tego typu rehabilitacje.

Na cykl składa się między innymi:

  • konsultacje specjalisty,
  • badania diagnostyczne pozwalające ocenić stan dziecka i przystosować cykl rehabilitacyjny do jego indywidualnych potrzeb,
  • rehabilitacja, na którą składają się ćwiczenia ogólnousprawniające oraz sesje terapii chodu z zastosowaniem zrobotyzowanych technologii takich jak np. egzoszkielet, wirtualna rzeczywistość, bieżnie podwieszane
  • zajęcia w basenie w formie hydroterapii
  • praca z psychologiem, pedagogiem.

 

Kwalifikacje rozpoczęły się już w marcu. Następnym krokiem będą turnusy rehabilitacyjne. Cały projekt będzie trwał 3 lata i przez ten okres dzieci będą rehabilitowane w dwutygodniowych cyklach (10 dni roboczych). Każde dziecko będzie mogło skorzystać z dwóch cyklów w ciągu roku i maksymalnie z 6 cyklów w trakcie trwania całego projektu.

 

DRUK FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO ORAZ ŚWIADOMEJ ZGODY, A TAKŻE WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZPITALA www.orsk.ump.edu.pl [KLIKNIJ]

 

Wszystko to będzie miało miejsce przy użyciu najnowocześniejszych zrobotyzowanych technologii w przystosowanych na te cele nowoczesnych i przyjaznych dla dzieci pomieszczeniach, co również obejmuje przedmiotowe dofinansowanie.

 

Projekt ten jest finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

 

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A