ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Do hotelu dla psów weszła policja i obrońcy zwierząt: Tego nie da się opisać słowami

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    29.01.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 7 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Materiały Pogotowie dla Zwierząt

Wielkopolska. Wstrząsające odkrycie w hotelu dla psów w Pyzdrach (powiat wrzesiński).

„Odbieraliśmy zwierzęta zagłodzone i trzymane w odchodach, wiele dni w zamknięciu. Ciężko nam to pisać, bo odbiór tych zwierząt był od ludzi z „naszej branży”. Prowadzili oni rzekomo hotel dla psów, ich szkolenia i opiekę psychologiczną. Wszystkie zwierzęta wymagają opieki weterynaryjnej, a niektóre opieki zoopsychologa - informują członkowie Pogotowia dla zwierząt i apelują o pomoc w zbiórce i znalezieniu nowych domów dla czworonogów.

Z ich relacji wynika, że wsi Zapowiednia gmina Pyzdry (50 km. od Poznania) na przestrzeni ostatnich dwóch lat ojciec z córką mieli prowadzić hotel, do którego sprowadzali psy. Ustronność miejsca – działka w polu - zapewniała im sporo prywatności. Jak się okazuje za dużo.

Kobieta w ogłoszenia w internecie podawała się za specjalistę od resocjalizacji i rozwoju psów. Na jednym z portali ogłoszeniowych, który zauważyli obrońcy zwierząt, pisała: „resocjalizujemy psy agresywne, lękliwe, terytorialne, sprawiające problemy w relacjach z ludźmi i innymi zwierzętami. Działamy na terenie całej Polski. Ponadto w ofercie mamy hotel dla psów, w którym zwierzęta przebywają w warunkach domowych… Hotel znajduje się 80 km od Poznania…”

Ponieważ prowadzących przytulisko nie widziano od kilku dni i padło podejrzenie, że mogli zostać zagryzieni przez psy, sąsiedzi powiadomili o sytuacji służby. Strażacy wraz z policją weszli na działkę siłą. Właścicieli nie było. Znaleziono natomiast 18 chorych niedożywionych psów.

„Nie da się opisać słowami, jak wyglądały warunki utrzymywania zwierząt. W budynku gospodarczym sterta śmierci czasami na metr wysokości. Pełno odchodów. Nie były sprzątane od wielu miesięcy. Dostępu do wody także nie było. Psy pogryzione wychudzone, zapchlone, z długimi pazurami uniemożliwiającymi ich normalne poruszanie się. Niektóre psy wylęknione - nie dały się złapać. To hotel tylko z jakiegoś koszmaru” - opisują członkowie Pogotowia dla zwierząt. „Przez kilka ostatnich dni zwierzęta dokarmiali urzędnicy z gminy. W końcu zdecydowano o ich odbiorze. Interwencję prowadziliśmy jako Pogotowie dla Zwierząt wspólnie z gminą, policją i inspekcją weterynaryjną.


Miejscowa policja prowadzi dochodzenie dotyczące przestępstwa z Ustawy o Ochronie Zwierząt. - Polegało to na utrzymaniu ich w stanie rażącego zaniedbania. Kodeks Karny przewiduje za to nawet do 2 lat więzienia - informuje Adam Wojciński z policji we Wrześni cytowany przez portal tvn24.pl

 

„Odebranymi psami w tym miejscu miał opiekować się znany poznański obrońca zwierząt. Był on obecny podczas odbioru zwierząt. Krzyczał, iż nie zgadza się na nasze wejście by ratować psy.
Po kilku godzinach z terenu posesji odebrano 18 zwierząt. Trafiły do lekarza weterynarii na badania i leczenie. Większość z nich była wychudzona, zapchlona, oblepiona odchodami. Rozpoczęto ich leczenie – informuje PDZ.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (7)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 43
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  w Indiach tak żyją ludzie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bzyk
  ponad rok temu ocena: 100%  6
  Czy prawo się ostatnio nie zmieniło lub ma zmienić? Coś słyszałem o 5 latach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ azorek
  ponad rok temu ocena: 100%  5
  bestialstwo ludzkie nie zna granic ... zwierzeta czuja bol glod chlod cierpienie ... biedne opuszczone bez wody schorowane ... dobrze ze teraz sa juz bezpieczne i sa tacy ludzie ktorzy daja znac o takim hamstwie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Janko Valski
  ponad rok temu ocena: 87%  4
  Przecież od zawsze było wiadomo, że najwięcej szkody zwierzętom wyrządzają tzw. "obrońcy zwierząt", a przyrodzie tzw. "ekolodzy".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nadja
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Masakra Ci ludzie to jakieś potwory!Pozamykac ich za takie meczarnie tych zwierząt.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bbc
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  żebym wiedział że dostane dwa lata więzienia to bym ich spalił żywcem na stosie
  ~ wędrowiec
  ponad rok temu ocena: 88%  1
  S....synow zamknąć w tych brudnych klatkach i nie dać im wody.Sad powinien odpowiednio ich "wynagrodzić za te cierrpienia".
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji