Dobre wieści z mistrzostw Europy. Są wielkopolskie medale!

› Aktualności miesiąc temu    20.10.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Brązowy medal Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym wywalczyły Polki w w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. W składzie reprezentacji Polski były: pochodząca z Przygodzic – Katarzyna Pawłowska i reprezentująca UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik – Nikol Płosaj.

Polki w pojedynku o trzecie miejsce pokonały Francuzki, poprawiając po raz kolejny rekord Polski, który wcześniej ustanowiły w eliminacjach.
Skład kobiecej reprezentacji Polski: Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans Cycling), Nikol Płosaj ( UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), Justyna Kaczkowska (UKS Imielin), Daria Pikulik (Cervelo - Bigla Pro Cycling).

Medalu, w tej samej konkurencji, nie udało się wywalczyć męskiej ekipie, w której składzie był pochodzący z Jarocina, wychowanek UKS Trójka - Szymon Krawczyk. Polacy ostatecznie zajęli szóste miejsce. Poprawil za to rekord Polski, po raz pierwszy w historii schodząc poniżej 4 minut (3:58.523)! Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy to młodzieżowcy (czyli nie mają jeszcze 23 lat).
Skład męskiej reprezentacji Polski: Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels) i Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz).

W sprincie drużynowym startowała kolejna wielkopolanka - Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), wychowanka Victorii Jarocin, która wraz z Urszulą Łoś (ALKS Stal Grudziądz) zajęła dziewiąte miejsce.

W poprzednich Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym reprezentanci Polski wywalczyli pięć medali.

Transmisje z mistrzostw w Berlinie, które potrwają do niedzieli można śledzić na antenach Eurosportu.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.