R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Dobre wieści z mistrzostw Europy. Są wielkopolskie medale!

› Aktualności ponad rok temu    20.10.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. pzkol.pl

Brązowy medal Mistrzostw Europy w Kolarstwie Torowym wywalczyły Polki w w wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie. W składzie reprezentacji Polski były: pochodząca z Przygodzic – Katarzyna Pawłowska i reprezentująca UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik – Nikol Płosaj.

Polki w pojedynku o trzecie miejsce pokonały Francuzki, poprawiając po raz kolejny rekord Polski, który wcześniej ustanowiły w eliminacjach.
Skład kobiecej reprezentacji Polski: Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans Cycling), Nikol Płosaj ( UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik), Justyna Kaczkowska (UKS Imielin), Daria Pikulik (Cervelo - Bigla Pro Cycling).

Medalu, w tej samej konkurencji, nie udało się wywalczyć męskiej ekipie, w której składzie był pochodzący z Jarocina, wychowanek UKS Trójka - Szymon Krawczyk. Polacy ostatecznie zajęli szóste miejsce. Poprawil za to rekord Polski, po raz pierwszy w historii schodząc poniżej 4 minut (3:58.523)! Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy to młodzieżowcy (czyli nie mają jeszcze 23 lat).
Skład męskiej reprezentacji Polski: Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), Szymon Sajnok (Attaque Team Gusto), Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels) i Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz).

R E K L A M A

W sprincie drużynowym startowała kolejna wielkopolanka - Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), wychowanka Victorii Jarocin, która wraz z Urszulą Łoś (ALKS Stal Grudziądz) zajęła dziewiąte miejsce.

W poprzednich Mistrzostwach Europy w Kolarstwie Torowym reprezentanci Polski wywalczyli pięć medali.

Transmisje z mistrzostw w Berlinie, które potrwają do niedzieli można śledzić na antenach Eurosportu.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A