ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dostał SMS. Kliknął w link. Stracił 6.000 złotych

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    10.12.2019
Redakcja
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. rawicz24.pl

Mężczyzna w żaden sposób nie zweryfikował treści zawartej w wiadomości tekstowej. Wystarczyło, że postępował zgodnie z instrukcją, którą dostał w SMS-ie. Jak się później okazało, stracił 6.000 zł. Sprawę zgłosił policji.

 

 W ostatnich dniach rawiczanin otrzymał SMS. - Miał spłacić 94 grosze za nieuregulowaną należność za paczkę - opisuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Dodaje, że w treści wiadomości był zawarty link, rzekomo przekierowujący na stronę banku, dzięki któremu proces miał szybko zostać przeprowadzony. Mężczyzna w niego kliknął i postępował zgodnie z instrukcją - poinformował portal rawicz24.pl. 

 

 

Niestety, po pewnym czasie rawiczanin spostrzegł, że z jego konta zniknęło 6.000 złotych. Teraz sprawą zajmują się policjanci.

W ostatnich miesiącach to kolejna osoba, która została oszukana. 19.000 złotych straciła wielkopolanka. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Policja apeluje, by nie klikać w linki nieznanego pochodzenia. A, jeśli ktoś zamawiał towar przez internet, niech skontaktuje się telefonicznie z nadawcą produktu. Jeśli będzie działało się bez zastanowienia, można stracić oszczędności życia.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ pol
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Dziwię się że sieci telefoniczne do których mamy zaufanie bo ich wybraliśmy dopuszczają do takich sytuacji.Za takie sytuacje powinna być finansowo odpowiedzialna dana sieć ponieważ nie zabezpieczyła odpowiednio interesów swoich klientów.
~ Olek
3 miesiące temu 3
Każdy może się dać nabrać nawet najbardziej ostrożny takie sztuczki mają złodzieje że niema mocnych
~ hahahaah
3 miesiące temu 2
ze w tych czasach ciagle ludzie sa tak glupi niesamowite
~ gregor
3 miesiące temu 1
Nie znasz dnia ani godziny. I wtedy przejrzysz na oczy. Wystarczy, że rzeczywiście odbierał tego dnia jakąś paczkę i wiadomość była fingowana pod tę samą firmę kurierską. A może informacja o zleceniach przesyłek jest bokiem sprzedawana ? Mógł ujrzeć wtedy nawet ten sam numer zlecenia. Dalej nakładka strony banku i realizacja zobowiązania kartą kredytową. Robiąc jakiekolwiek zakupy internetowe płatnością kartą podajesz wszelkie niezbędne dane do kupna czegokolwiek kiedykolwiek tą kartą. A kwotę ujrzysz czasem za kilka dni, po blokadzie środków. Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.