R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Drogówka ma terminale płatnicze. Mandat zapłacisz w radiowozie

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    1.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. policja.pl

Policja. Policja wielkopolska. Terminale płatnicze w radiowozach. Mandat kartą płatniczą

Wielkopolska. Policjanci ruchu drogowego mają na wyposażeniu radiowozów terminale płatnicze. Kierowca, który popełni wykroczenie i będzie chciał zapłacić mandat, może to zrobić od ręki przy użyciu karty płatniczej.

 

R E K L A M A

Prawo w tym zakresie zmieniono w ubiegłym roku. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego wprowadziło nowe rozwiązanie umożliwiające płacenie kartą za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

- Jest to ułatwienie dla osób, które zostały ukarane mandatem karnym. Już w trakcie prowadzonej przez policjantów kontroli drogowej mogą uiścić kwotę mandatu - informuje policja.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu podaje, że do naszego województwa trafiło 178 terminali płatniczych. Zostały one rozdysponowane między komendy miejskie i powiatowe w naszym regionie. Najczęściej będą przypisane patrolom ruchu drogowego. - To logiczne, bo to ci policjanci nakładają gro mandatów na kierowców łamiących przepisy - tłumaczy rzecznik policji.

 

KWP zaznacza, że zanim mundurowi zaczęli ich używać terminali, musieli przejść odpowiednie szkolenie. Sukcesywnie ma ono objąć każdego funkcjonariusza pełniącego służbę na drogach.

 

Wielkopolska policja nie ma póki co danych, na temat ilości opłaconych na miejscu mandatów. Nieoficjalnie wiadomo, że dziennie decyduje się na to tylko kilku karanych kierowców.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Capricornus
  ponad rok temu 1
  Gros mandatów, a nie gro mandatów. Pozdrawiam
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A