ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Dwóch Afgańczyków zatrzymano w pociągu do Niemiec

› zwielkopolski24› Wielkopolska 9 miesięcy temu    13.09.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Straż graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków, którzy jechali do Niemiec.

 

 

Poznańscy funkcjonariusze Straży Granicznej Poznań-Ławica, w pociągu jadącym przez Poznań z Warszawy do Berlina, zatrzymali we wtorek dwóch obywateli Afganistanu.

Strażnicy postanowili przeprowadzić kontrolę legalności pobytu 18 oraz 17-letniego Afgańczyka.

 

CZYTAJ TAKŻE: Strażacy obronili rannego Ukraińca, któremu grożono maczetami [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Okazało się, że cudzoziemcy przedstawili do kontroli duńskie paszporty oraz karty pobytu. Wygląd dokumentów wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy, a dokładna analiza potwierdziła, że zostały one podrobione.

Mężczyźni zostali zatrzymani oraz przedstawiono im zarzut posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Afgańczycy dobrowolnie poddali się odpowiedzialności karnej w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wymiaru kary na okres 1 roku.

- W wyniku dokonanych sprawdzeń ustalono, że Afgańczycy złożyli wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej w Grecji. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy wszczęli proces przekazania cudzoziemców stronie greckiej. Strażnicy graniczni złożą również wniosek o umieszczenie obywateli Afganistanu w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców - informuje portal wielkopolskamagazyn.p

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Yan Czeci Sobyesky
9 miesięcy temu ocena: 30%  1
Co z tego, że dwóch nielegalnych złapano, kiedy PiSiory przyjmują imigrantów na potęgę. Głośno protestowali przed tym, jak lemingi chciały przyjąć 7 000 beżowych, a sami przyjęli ich wielokrotnie więcej. Za 100 lat Polski już nie będzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji