ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dwóch mieszkańców powiatu jarocińskiego utonęło w Bałtyku

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    4.09.2019
Elżbieta Rzepczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fanpage WOPR w Szczecinie

Dwóch mężczyzn w wieku 70 i 72 lata utonęło w Międzyzdrojach. Byli mieszkańcami powiatu jarocińskiego. Tragedia rozegrała się w poniedziałek. 70 - i 72-latek wypoczywali z małżonkami nad Bałtykiem.

 

 

- O godzinie 12.41 otrzymaliśmy zgłoszenie z Centrum Ratownictwa Koordynacji Ratownictwa Wodnego, że na plaży niestrzeżonej toną dwie osoby. Z relacji wynikało, że jedna jest już wydobyta na brzeg i reanimowana, a druga jest poszukiwana - opisuje Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.WOPR udał się we wskazane miejsce zdarzenia, gdzie ratownik medyczny i pielęgniarka będący na urlopie już przeprowadzali resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanego. W akcję błyskawicznie włączyła się ratowniczka medyczna WOPR-u.

 

- Ratownicy szybko dostrzegli drugiego z mężczyzn. Znajdował się około 15 metrów od brzegu. Wbiegli do wody i wydobyli go na brzeg. Rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową - dodaje dyrektor Kurylczyk.

 Na miejsce dotarły też dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja, straż pożarna i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 


Niestety, pomimo wysiłku wielu osób, nie udało się przywrócić oddechu i krążenia u żadnego z mężczyzn. Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził ich zgon.

Jeden ze zmarłych nich był mieszkańcem Jarocina, a drugi gminy Kotlin. Utonęli na niestrzeżonym kąpielisku.

 

W ubiegłym roku nad Bałtykiem topił się 68-latek z gminy Jarocin. Na ratunek mężczyźnie ruszyła pielęgniarka z Krakowa [ZOBACZ TUTAJ].

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ kuna
7 miesięcy temu 7
Od 1 września nie ma nad polskim Bałtykiem plaż strzeżonych. Plaże strzeżone są tylko w czasie wakacji (lipiec sierpień)
~ ana
7 miesięcy temu ocena: 100%  6
W Międzyzdrojach nadal są ratownicy , którzy pospieszyli z pomocą.
~ XX
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
Wyrazy współczucia dla rodzin
~ Jot
7 miesięcy temu ocena: 67%  4
Przykra sprawa, to kolejne utopione osoby nad polskim morzem, czas zacząć na siebie bardziej uważać i kontrolować sytuacje oraz przede wszystkim nie kąpać się w niestrzeżonych miejscach.
~ pol
7 miesięcy temu ocena: 80%  3
Wiekszość wypoczywających nad morzem kąpie się w miejscach niestrzeżonych,ponieważ strzeżonych jest zbyt mało.
~ doktor
7 miesięcy temu ocena: 38%  2
Bezpieczniej dla nich było spędzić urlop w Ciechocinku
~ pol
7 miesięcy temu ocena: 71%  1
Nie bądz wysmiewny bo następnym razem może to ciebie spotkac. Oby nie.