R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Escape Room otwarty. Misja "Napoleon" trwa

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    29.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 7 / 71%
A A A
Pierwszy w Gostyniu pokój zagadek mieści się w muzeum przy ul. Kościelnej. Pierwszy w Gostyniu pokój zagadek mieści się w muzeum przy ul. Kościelnej.  fot. fotomontaż Z. Pacanowski/A.Fajczyk

W Gostyniu otwarto pierwszy Escape Room (pokój zagadek), który mieści się w muzeum przy ul. Kościelnej. Wchodząc do pomieszczeń, przenosimy się w czasy cesarza Napoleona. Poziom trudności - średniozaawansowany. Pomysłodawcą jego uruchomienia był wiceburmistrz Gostynia Grzegorz Skorupski. Chodziło o przyciągnięcie ludzi do muzeum i ożywienie instytucji.

R E K L A M A

Skąd pomysł, aby pomieszczenia pokoju zagadek przenosiły zainteresowanych do czasów Napoleona? Grzegorz Skorupski przyznał, że gmina jest zainteresowana rozwojem turystyki w oparciu o Napoleona - Małego Kaprala.

- Jednym z takich elementów był film pod tytułem Dubler. Teraz mamy Escape Room o tematyce napoleońskiej, chociaż jest to bardzo szeroko ujmowany temat. Nie trzeba w ogóle znać faktów historycznych, aby rozwiązać zagadki, jakie czyhają w pomieszczeniach. Mamy też pewną propozycję związaną ze Związkiem Miast Napoleońskich. Będziemy to rozpatrywali w ciągu 2019 roku - zdradził wiceburmistrz Gostynia.

Do pokoju zagadek wchodzą grupy liczące od 2 do 5 osób. Przekraczając drzwi przenoszą się do roku 1806 r., stają się grupą wywiadowczą, biorącą udział w misji „Napoleon”.

- Waszym zadaniem jest odnalezienie i ocalenie cesarza Francuzów. Pamiętajcie, że w tej grze nie jesteście sami. po piętach depcze wam wrogi wywiad. Macie tylko godzinę, zanim zjawią się szpiedzy. Pamiętajcie! Stawką nie jest tylko wasze życie, ale również losy Europy, a może nawet świata - to fabuła wprowadzająca do Escape Room’u.

Dalej są już tylko schowane szyfry, czekające na rozwiązanie zagadki i zamknięte kłódki. Misja wcale nie jest łatwa, ale warto się wybrać. Świetna zabawa - tak uważają nastolatkowie: Szymek i Gabrysia z Torunia. Weszli do Pokoju Zagadek w Gostyniu z pierwszą ekipą. Wcześniej grali już w swoim rodzinnym mieście, ale napoleońskim byli zachwyceni. Najbardziej mroczne pomieszczenie - jaskinia z pajęczynami. Za najtrudniejsze uznali rozszyfrowanie zagadek z pierwszego pokoju. Przygotowanie pokoju zagadek: postawienie ścianek działowych, montaż wyposażenia, kamer i instalacja elektroniki kosztowało 120 000 zł. Prace trwały mniej więcej pół roku. - Dotrzymali terminu, bo zakończenie zaplanowaliśmy na 31 grudnia - tak było w umowie - powiedział Robert Czub, dyrektor muzeum.
 


Pokój Zagadek w Gostyniu czynny 
poniedziałek-piątek w godz. 15.00-21.00 
w soboty w godz. 12.00-21.00
w niedziele w godz. 11.00-15.00

Rezerwacja gry - wystarczy znaleźć GOSTYŃ w serwisie lockme.pl lub przez stronę internetową gostyńskiego muzeum

Cennik (za wejście): 
100 zł - standardowy (niezależnie od liczby osób w grupie)
ze zniżką:
50 zł - dla mieszkańców gminy Gostyń (wystarczy 1 osoba w grupie)
45 zł - dla seniorów (wystarczy 1 osoba z Gostyńską Kartą Seniora)
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
  ~ oskar
  4 miesiące temu ocena: 76%  6
  pokój zagadek, a pokój ucieczki to dwa różne światy !!!
  ~ Mariusz
  4 miesiące temu ocena: 26%  5
  Gratulacje dla pana Roberta Czuba
  ~ marek
  4 miesiące temu ocena: 58%  4
  o kur.... drożej niż w poznaniu, gostyń to stolica czy co?
  ~ faner
  4 miesiące temu ocena: 83%  3
  to nie jest cena za osobe, tylko za grupę
  ~ Fan Escape Roomów
  4 miesiące temu ocena: 71%  2
  Gdzie w Poznaniu jest taniej i czy w Poznaniu mieszkańcy mają 50% zniżki? Z tego co wiem, a nie raz byłem w Escape Roomach, to cena zmienia się zależnie od osób wchodzących do pokoju i tylko w niektóre dni obowiązują jakieś zniżki, ale nie takie jak tu.
  R E K L A M A
  ~ fajny pomysl
  4 miesiące temu ocena: 53%  1
  Super sprawa-gratulacje
  R E K L A M A
  R E K L A M A