ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Google zrywa współpracę z Huawei! Co zrobi producent?

› zwielkopolski24› Wielkopolska miesiąc temu    20.05.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 8 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Google zerwało współpracę ze znanym producentem telefonów. Użytkownicy będą musieli obyć się bez Youtube'a, Gmail'a oraz Sklepu Play.

 

 

 

Agencja Reuters poinformowała, że współpraca między Google a Huawei zostanie zakończona w trybie natychmiastowym. Oznacza to, ze kolejne urządzenia chińskiego giganta będą pozbawione dostępu do popularnych usług, takich jak Gmail, Google Play Store oraz Youtube.

 

Wszystko za sprawą Donalda Trumpa, który wydał decyzję o objęciu zakazem eksportowania jakichkolwiek technologii do podmiotów umieszczonych na wydanej przez administrację USA czarnej liście. Powodem ma być podejrzenie jednego z producentów o szpiegostwo dla rządu Chin.

 

Dla aktualnych użytkowników sprzętu Huawei na razie raczej nic się nie zmieni. Z informacji, które pojawiły się w sieci wynika, że modele wypuszczone przed datą wprowadzenia zmiany będą odcięta od wsparcia giganta przy aktualizacjach Androida, ale wciąż będą mogły korzystać z produktów Google.

 

CZYTAJ TAKŻE: Od 15 maja ceny połączeń w UE będą niższe [SPRAWDŹ STAWKI] [KLIKNIJ]

 

Nowe sprzęty chińskiego producenta stracą dostęp do tych usług. Co w takim wypadku zrobi Huawei? Najprawdopodobniej będzie musiał opracować własny system operacyjny. Wiadomo, że Chińczycy pracują już nad nim od pewnego czasu.

 

Oprogramowanie Android jest udostępniane na licencji open source, co oznacza, że na Huawei'ach dalej będzie można go instalować, ale będzie on pozbawiony oficjalnego wsparcia Google. W takiej sytuacji będzie jednak istniało zagrożenie zainfekowania sprzętu złośliwym oprogramowaniem, a użytkownicy sami będą musieli weryfikować autentyczność plików.

W ciągu najbliższych dni powinniśmy dowiedzieć się, jaką decyzje podejmie chiński producent. 

 

 

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mania
miesiąc temu ocena: 100%  8
Jeśli ktoś jest ogarnięty w telefonach to zrobi customa i po kłopocie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CHOINKA
miesiąc temu ocena: 0%  7
A MY POLO CZKI OBUDZIMY SIĘ W 2020r JAKO NIEWOLNICY W KRAJU O NOWEJ NAZWIE POLIN. BĘDĄNAMI ORAĆ POLE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacekpl
miesiąc temu ocena: 100%  6
Zainstalują UBUNTU i po kłopocie , bez YT też dadzą radę mają swoje serwisy video https://v.youku.com/v_show/id_...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
miesiąc temu ocena: 80%  5
Tak się dziś robi wojny, a nie jakby chciały PiSiory, dać chłopcom karabin, żeby szli do lasu bawić się w wojsko. Ciekaw jestem odpowiedzi Chin, w końcu to oni trzymają za jaja amerykańską gospodarkę, posiadając największe na świecie rezerwy amerykańskich dewiz. Jak słusznie zauważył ktoś piszący wcześniej, Huawei ma ogromny udział w rynku który nie zniknie ot tak, z dnia na dzień i to raczej rynek dostosuje się do nich a nie oni do niego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
miesiąc temu ocena: 100%  4
@ Obywatel IV RP. Skoro Amerykanie są wierzycielami rządu USA, to mamy 0:0 bo obywatele są bardzo mocno zadłużeni, zazwyczaj w amerykańskich bankach, więc posiadane przez nich obligacje są nic nie warte. Dodatkowo USA raczej nie obniży wartości swojego pieniądza aby utrzeć nosa Chinom (choć to scenariusz do zrealizowania) bo rozwalą swoją gospodarkę na strzępy. Tak więc poza dużym hałasem nie mamy nic więcej. Niby wojna handlowa, ale jednak wszystko się kręci po staremu i tylko jedna firma na tym traci. Poza tym widzę raczej wpływ na tą decyzję pod naciskiem firmy na A. z Cupertino, której produkty chyba już nie są tak innowacyjne i poza marką w wielu kręgach "must have" nie mają zbyt wiele do zaoferowania.
~ Obywatel IV RP
miesiąc temu ocena: 67%  3
Nie zupełnie jest tak jak piszesz. Największym wierzycielem rządu USA są sami Amerykanie, z zagranicznych wierzycieli to raz Chiny a raz Japonia, zależy to od danego roku. Z tym trzymaniem amerykańskiej gospodarki za "jaja" to bym jednak nie był takim pewnym tego. Rezerwy dewiz to broń obosieczna. Amerykanie mogą doprowadzić do tego że te rezerwy będą nic nie warte, wystarczy denominacja i wtedy Chiny zostają z nic nie wartą górą dolarów. Do tego dla Chin to USA jest największym rynkiem zbytu. Trump już zaczyna wojny celne z Chinami. Huawei'a można zastąpić Samsungiem. Ale Huawei USA nie ma czym zastąpić. Produkcję z Chin można przenieść do innych krajów. Itp.
~ gregor
miesiąc temu ocena: 100%  2
Nic. Zupełnie nic. Stworzą sobie własną wersję systemu, własny sklep, a developerzy, jeśli będą chcieli istnieć dla połowy rynku smartfonów na świecie, sami będą do nich walić drzwiami i oknami. Jak amerykańce dostaną bana na wytwórstwo produktów na rynku chińskim, to w USA szykuje się druga Wenezuela.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opinia
miesiąc temu ocena: 100%  1
W kwestii szpiegowania przez Huawei tylko się mówi, ale nikt nie przedstawił żadnych dowodów na te praktyki. Ban z USA na chiński koncern to tylko brudna zagrywka "demokratycznego" mocarstwa które pokazuje tylko że liczą się dla nich tylko pieniądze i własne korzyści. A Polacy dalej zakochani w USA.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji