ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Grzegorz Ł. zatrzymany. Brał udział w skoku stulecia. Ukradli 8 mln zł

› Z policji ponad rok temu    16.11.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KWP Poznań

Wielkopolska policja chwali się sukcesem operacyjnym. Grzegorz Ł. podejrzany o współudział w sprawie tzw. Skoku stulecia został na Ukrainie przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

- Poznańscy policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, wskazali funkcjonariuszom SBU jak i gdzie należy go szukać. W kontaktach z Ukraińcami pomagali oficerowie CBŚP w Przemyślu – informuje Andrzej Borowiak z KWP w Poznaniu.

Rzecznik informuje, że na polecenie Komendanta Głównego Policji sprawę poszukiwawczą Grzegorza Ł. we wrześniu br. przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu.

Funkcjonariusze niemal natychmiast rozpoczęli działania pościgowe. - Przeanalizowali wszystkie dostępne wiadomości na temat ściganego i jego trybu życia przed ucieczką do grudnia 2015 roku. Sprawdzali także wszystkie możliwe informacje po jego zniknięciu - ujawnia Borowiak. - Ostatecznie ustalili, że poszukiwany Grzegorz Ł. Ukrył się na Ukrainie.

Policjanci podjęli współpracę z Wydziałem Centralnego Biura Śledczego Policji w Przemyślu. Tamtejsi funkcjonariusze, ze względu na położenie, mają bardzo dobre kontakty z partnerami z Ukrainy. Te okazały się kluczowe w tej sprawie.

- Poznańscy „Łowcy Głów” systematycznie przekazywali swoje ustalenia oficerom CBŚP z Przemyśla. Oni kontaktowali się ze swoimi partnerami na Ukrainie. Informacje były na tyle precyzyjne, że funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wpadli na trop Grzegorza Ł – dodaje rzecznik.

Poszukiwany został zatrzymany w środę 15 listopada br. ok. godziny 17 na ulicy, w niewielkiej miejscowości koło Odessy. Strona ukraińska potwierdziła tożsamość Grzegorza Ł. Trafił do aresztu gdzie będzie czekał na przekazanie go polskiej Policji.

Poszukiwany mężczyzna był ostatnią osobą poszukiwaną przez Policję do sprawy tzw. Skoku stulecia w podpoznańskim Swarzędzu w 2015 roku. Fałszywy konwojent skradł wówczas 8 milionów złotych. Gdy policjanci rozpoczęli zatrzymania poszczególnych osób, które brały udział w tej kradzieży, Grzegorz Ł. zaczął się ukrywać [ZOBACZ TUTAJ]

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.