ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Hakerzy wyłudzają pieniądze na Facebooku - UWAŻAJCIE NA ŁAŃCUSZKI!

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    10.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 5 ocen 14 / 0%
A A A
 fot. Facebook

Wielkopolska. Oszustwo internetowe. Hakerzy. Wyłudzanie pieniędzy na Facebooku. Facebook.

 

 

„Potrzebuje głosów smsowych na konkurs fotograficzny. Brakuje mi kilku głosów. Dasz radę pomóc? Sms kosztuje 12 groszy. To nie jest problem?" - taką wiadomość wysyłał haker z konta jednej Wielkopolanki do jej znajomych.

„Jasne Dawaj” - odpisała kobieta. „Musisz wysłać sms o treści HPAY.GLADOR6 na numer 92520. Z jednego numeru możesz wysłać nawet parę smsów. Przyjdzie ci sms zwrotny z kodem, który ja muszę wysłać” - pisał haker.

 

Telefon poszkodowanej kobiety nie wytrzymał oblężenia przychodzących wiadomości i został zablokowany.

 

Włączyłam laptopa, to momentalnie na Messengera dostałam 42 wiadomości. Co próbowałam odpisać, to natychmiast byłam blokowana. Znajomi pisali: „W czym mogę Ci pomóc?”. Haker odpisywał. Ludzie wysyłali smsy, a ja nie mogłam nic zrobić. Co chciałam odpisać, żeby nic nie wysyłali, to od razu byłam blokowana, wyrzucana z sieci - opowiada kobieta.

 

Sprawa trafiła na policję. Funkcjonariusze przestrzegają, aby ostrożnie podchodzić do wszelkiego rodzaju próśb kierowanych za pomocą portali społecznościowych.

 

Dlaczego dochodzi do takich sytuacji? Wszystko zaczyna się przez zawirusowanie sprzętu użytkownika. Jednym ze sposobów instalowania wirusów przez hakerów jest obraz, który zapisujemy po otrzymaniu informacji o łańcuszkach. W momencie zapisania go na swoim komputerze - instalujemy wirusa, który bez naszej wiedzy wrzuca różnego rodzaju posty, np. o wysyłanie smsa.

+ 0 głosów: 14 (0%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Katia
ponad rok temu ocena: 59%  6
Panie Jakub Niewiada, wydaje mi się, że jest Pan jeszcze młodych człowiekiem i początkującym dziennikarzem, ale BŁAGAM, proszę pisać jakoś bardziej zrozumiale, bo wszystko w tekście jest tak namieszane, że musiałam 2 razy przeczytać, zanim zrozumiałam kto co do kogo wysyłał i po co. Proponuję na początku dawać te artykuły komuś do poprawienia - to żaden wstyd.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ostrożna
ponad rok temu ocena: 46%  5
a może zawrzeć umowę z operatorem,nie zgadzam się na żadne płatne smsy,gry itd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olla
ponad rok temu ocena: 48%  4
1 SMS na ten nr kosztuje uwaga 30,75 zł, a nie 12 gr
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ania
ponad rok temu ocena: 0%  3
Potwierdzam. Dziś wysłałam dwa SMS , żeby"pomóc koleżance w wygraniu sesji zdjęciowej" i za tą głupotę zapłaciłam 61.50(1sms-30,75). Nie mogę sobie darować swojej naiwności tym bardziej że czytałam wcześniej ten artykuł w którym ostrzegają przed hakerami...... Bądźcie ostrożni i bardzo czujni ,nie dajcie się oszukać i naciągnąć jak ja.
~ ...
ponad rok temu ocena: 58%  2
Ale głupoty... Większym niebezpieczeństwem jest głupota, zwłaszcza w tym artykule.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hakier
ponad rok temu ocena: 60%  1
ale bzdety....szkoda słów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji