R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Handlowali narkotykami w więzieniu. Proceder trwał blisko dekadę. Strażnicy zatrzymani

› zwielkopolski24› Wielkopolska 9 miesięcy temu    12.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. cbsp.policja.pl

Wielkopolska. Poznań. Narkotyki w więzieniu. Funkcjonariusze służby więziennej. Więzienie we Wronkach. Zakład Karny we Wronkach. Centralne Biuro Śledcze Policji. CBŚP

 

R E K L A M A

 

Śledztwo prowadzone przez Centralne Biuro Śledcze Policji i Biuro Spraw Wewnętrznych Centralnego Zarządu Służby Więziennej dotyczy działalności zorganizowanej grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem narkotyków na terenie Zakładu Karnego we Wronkach.

W grudniu ubiegłego roku przeprowadzono czynności wobec 17 osób, wśród których jest 14 osadzonych we Wronkach, Koziegłowach i poznańskim areszcie, 1 osoba, która w przeszłości była więźniem we Wronkach, a także 2 funkcjonariuszy służby więziennej.

 

15 podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która w okresie od stycznia 2009 do grudnia 2017 zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Zakładu Karnego we Wronkach substancji psychotropowych i środków odurzających w ilości jednorazowo od 5 do 200 gram, nie mniej jednak niż 1 kilogram w ciągu miesiąca, za kwotę 50 zł za 1 gram – czytamy na epoznan.pl

 

Funkcjonariuszom służby więziennej przedstawiono zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Jednemu z nich zarzuca się również przyjmowanie korzyści majątkowych.

 

Możliwe są kolejne zatrzymania i zarzuty.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A