R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ile czasu potrzeba by na nogach znaleźć się na 17 piętrze? 81 sekund!

› Aktualności ponad rok temu    21.10.2017
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Mateusz Muranowski z Jaworzna okazał się najlepszy w trzeciej edycji „Biegu po schodach Colegium Altum” w Poznaniu. By pokonać 17 pięter charakterystycznego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego potrzebował zaledwie 81 sekund. Wśród kobiet najszybciej schody pokonała Zuzanna Kielak z Warszawy, która dotarła na szczyt po 125 sekundach.

Biegacze, którzy wzięli udział w tej zabawie (choć na górze, po pokonaniu całego dystansu, już tak zabawnie nie było) musieli pokonać 372 stopnie.

Technika biegu była różna. Jedni wspomagali się poręczami, jednak najlepsi wykorzystali siłę swych nóg.

- Człowiek po takim biegu ma dość, nogi mu wymiękają. Jeśli ktoś chce dostać w kość, to warto biegać po schodach. Jestem strażakiem, traktuję to jako przygotowanie do moich akcji. Do dwunastego piętra bieg idzie szybko, później do siedemnastego jest już ciężko. Na co dzień takie biegi nie są organizowane. Trenując możemy sobie pobiegać na ulicach Poznania, natomiast tutaj, w środku, w Collegium Altum takie biegi codziennie nie są możliwe – powiedział zwycięzca – Mateusz Muranowski.

W biegu wystartowało 300 uczestników.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A