ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pomogli potrąconemu chłopcu

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    30.01.2018
komentarzy 0 ocen 4 / 75%
A A A
 fot. Inspekcja Transportu Drogowego

Wielkopolska. Ostrów Wielkopolski. Poznań. 10-latek został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu pomógł potrąconemu chłopcu.

 

26 stycznia w godzinach popołudniowych, patrol z kaliskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zauważył na jezdni chłopca. Okazało się, że 10-latek został potrącony przez samochód osobowy.

 

Inspektorzy zabezpieczyli miejsce i udzielili 10-latkowi pomocy aż do przyjazdu karetki pogotowia.

Chłopiec został przewieziony do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie stwierdzono, że poza złamaniem kości udowej, nie doznał żadnych urazów wewnętrznych.

 

Inspektorzy ITD, wykonując swoje codzienne obowiązki służbowe na drogach, niejednokrotnie są pierwsi na miejscu wypadków oraz innych zdarzeń losowych. Wszyscy przechodzą profesjonalne szkolenia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej, a na wyposażeniu radiowozów ITD znajdują się apteczki z niezbędnymi akcesoriami. Przykład opisywanej sytuacji potwierdza, że tego typu umiejętności są niezbędne w pracy inspektorów - informuje Inspektorat Transportu Drogowego. 

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Lipa
ponad rok temu ocena: 67%  1
Panie redaktorze jezdni a a nie jedni. Warto czytać co się pisze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji