ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Inspektorzy na motocyklach zatrzymali niszczyciela dróg

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    30.05.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Materiały WITD

Niszczyciele dróg – tak mówią inspektorzy o kierowcach ciężarówek, którzy wybierają lokalne takty bez pozwolenia na przejazd ponadnormatywny.

 

 

W końcu maja patrol motocyklowy z leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu został wykorzystany do zatrzymywania nienormatywnych pojazdów na drogach lokalnych powiatu wolsztyńskiego.

 

Tym razem krokodyle skupiali się na sprawdzeniu prawidłowości zabezpieczenia ładunków oraz kontrole normatywności pojazdów. Dzięki wykorzystaniu motocykli, inspektorzy mogli zatrzymywać kierowców omijających punkt kontrolny.

 

- Podczas tej akcji ujawniono jeden przypadek złamania przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie przejazdu pojazdem nienormatywnym bez wymaganego zezwolenia. Pojazd wraz z naczepą przekraczał normę dopuszczalnego nacisku na drogę. Ze względu na stwierdzone naruszenia wszczęto postępowania administracyjne wobec przedsiębiorcy – informuje WITD. - Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz nałożono 2 punkty karne za niestosowanie się do znaku B-18 (zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad określoną na znaku liczbę ton).

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  Możliwość komentowania została wyłączona.
  ~ tir
  ponad rok temu ocena: 83%  2
  coś podonego. udało sie złapać 1 kierowce. a przecież 80 procent sam jeżdżących z drzewnem czy węglem lu zwirem jest przeciążonych i jeżdża po drogach gminnych niszcząc je
  ~ On
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  I prawidłowo. Walić mandaty z grubej rury,niech się nauczą w końcu !! Brawo ITD