R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Inspektorzy skontrolowali autobusy komunikacji miejskiej. Oba były niesprawne

› zwielkopolski24 10 miesięcy temu    6.12.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Aż trudno uwierzyć ale na dwa autobusy skontrolowane przez Wielkopolskich Inspektorów Transportu Drogowego - obydwa były niesprawne.

R E K L A M A

jak informuje WITD, należały do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Inspektorzy nie podają o jakie miasto chodzi, choć mieszkańcy muszą kojarzyć charakterystyczne żółte pojazdy.

- Pierwszy autobus, pomimo obowiązku, nie został całkowicie wyposażony w system oczyszczania spalin, bowiem zdemontowano w nim pompę od AdBlue – informuje rzecznik WITD i przypomina, że system ten pełni niezwykle ważną roilę dla naszego środowiska - ma na celu rozłożenie szkodliwych tlenków azotu.

- W zamian tego systemu została zamontowana specjalna instalacja elektryczna emitująca dla komputera silnika komunikat o prawidłowości działania systemu oczyszczania spalin. Inspektorzy dokonali analizy zadymienia spalin, a wynik potwierdził, że autobus przekroczył homologowaną dopuszczalną wartość zadymienia - dodaje rzecznik.

Inspektorzy nałożyli na osobę zarządzającą transportem z przedsiębiorstwie mandat karny i zatrzymali dowód rejestracyjny. W drugim kontrolowanym autobusie stwierdzono brak wymaganego wpisu w dowodzie rejestracyjnym o przeprowadzeniu badania technicznego autobusu. W tym przypadku również zatrzymano dowód rejestracyjny.

Pytanie, jaki byłby wynik, gdyby WITD przyjrzało się całej flocie należącej do MPK…

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A