R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jarocin Festiwal 2018. ZOBACZ co się dzieje

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    13.07.2018
Redakcja
komentarzy 20 ocen 2 / 50%
A A A
Scena na rynku podczas czwartkowego koncertu Jana GarbarkaScena na rynku podczas czwartkowego koncertu Jana Garbarka fot. Materiały organizatora Jarocin Festiwal 2018

Jarocin. Festiwal. Jarocin Festiwal. Jarocin Festiwal 2018. Zagrają na Jarocin Festiwal 2018. Artyści na Jarocin Festiwal 2018. Kękę, donGURALesko, B.O.K, Decadent Fun Club, Nosowska, Pussy Riot, Świetliki.

 

R E K L A M A

 

Rusza Jarocin Festiwal 2018. Trzy dni, cztery sceny i ponad 40 wykonawców. Wzorem roku ubiegłego wydarzenie odbędzie się w przestrzeni miejskiej.

[WIDEO ZOBACZ TUTAJ]

[ZDJĘCIA Z KONCERTU Jana Garbarka - ZOBACZ TUTAJ]

KTO ZAGRA W PIĄTEK 13 lipca?

 

SCENA PARK

 

16:30 - 17:40

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU STREET LEVELS 2018

 

Konkurs, w ramach którego o występ na głównej scenie JF rywalizowali amatorzy, zawodowcy, składy z undergroundu i wszystkie osoby nagrywające hip – hop w domach.

 

 

17:45 - 18:45

Kękę

 

Jeden z najbardziej znanych polskich raperów, którego teledyski mają miliony wyświetleń na Youtubie, a płyty pokrywają się podwójną platyną. Jego nowy album – „To Tu” to dojrzały i życiowy materiał, okraszony dawką humoru i sporą dozą autorefleksji.

 

18:55 - 19:55

donGURALesko

 

DonGURALesko to pochodzący z Poznania muzyk, którego solowa kariera rozpoczęła się w 2002 roku. Od lat znajduje się w czołówce najlepszych polskich raperów, a jego albumy na zawsze wpisały się w kanon klasyków polskiego rapu. Jego ostatnia płyta – „Dom otwartych drzwi” wydana w ubiegłym roku, pokryła się złotem.

 

20.10 - 21.10

B.O.K

 

B.O.K to ośmioosobowa grupa muzyków, indywidualności, artystów, instrumentalistów, poruszających się w szeroko rozumianych ramach muzyki hip-hop. To możliwie najkrótsza charakterystyka zespołu, którego jednak nie da się tak łatwo zaszufladkować lub przypisać do konkretnego nurtu muzycznego.

 

 

21:25 - 21:45

Decadent Fun Club

 

Zwycięzcy Jarocińskich Rytmów Młodych 2017. W następstwie wygranej w Jarocinie grupa nagrała singla („Stardust”) oraz towarzyszyła Krzysztofowi Zalewskiemu podczas jesiennej trasy „Złoto”.Zespół wydał cztery single i teledyski oraz zagrał serię udanych koncertów, m.in. Spring Break Festival w Poznaniu, Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane, support OMD oraz pierwszy zagraniczny koncert na Pop-Kultur Festival w Berlinie.

 

 

22:00 - 22:30

Laureat Jarocińskich Rytmów Młodych

 

 

22:45 - 23:45

Nosowska

 

Kłopotliwe jest przedstawianie Katarzyny Nosowskiej w kilku zdaniach, bo to Artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna zdominowała naszą scenę? Odpowiedź jest prosta: talent i pracowitość. Gdy tylko Hey ma wolne, Nosowska solo – choć zawsze ze znakomitymi partnerami, penetruje krainy, w które z macierzystym zespołem się nie zapuszcza.

 

 

00:00 - 01:00

Pussy Riot

 

Pussy Riot to znana na całym świecie protest-grupa wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jej członkinie znane są z kontrowersyjnych i prowokacyjnych happeningów, komentując w ten sposób wydarzenia nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Za swoje działania zostały skazane przez rosyjski sąd na 2 lata wiezięnia w kolonii karnej. Grupa jest obecnie w trakcie światowego tournée, po świetnie przyjętych koncertach w Australii udaje się na trasę po USA. Ich występy to połączenie koncertu, teatru i performansu, a wszystko w rytmie intensywnej punkrockowej muzyki. Program audiowizualnego show oparty jest na książce Marii Alochiny „RIOT DAYS”.

 

 

01:20 - 02:20

Świetliki

 

Marcin Świetlicki z grupą Świetliki w zeszłym roku obchodzili 25 lat działalności. Płyty wydają rzadko, ale każda zostawia ślad w historii polskiej muzyki. Bez wątpienia jedna z najważniejszych formacji lat 90-tych, której wpływy słychać niezwykle mocno w brzmieniu rodzimych artystów z kolejnych dwóch dekad. Ostatni album zespołu, zatytułowany „Sromota” ukazał się w 2013 r. po długiej, trwającej 8 lat przerwie.

 

 

 

SCENA SPICHLERZ

 

14:00 - 16:00

Warsztaty Hip - Hop

 

Warsztaty hip-hop w zakresie produkcji i scratch sesji, prowadzone przez wykonawców wieczornych setów na Scenie Spichlerz.

 

19:30 - 20:30

Wasio

 

Wasio to polski kompozytor, autor tekstów i producent, który ma na swoim koncie setki koncertów i festiwali u boku takich artystów jak Rammstein czy Kings Of Leon oraz nominacje do Fryderyków. Muzycznie Wasio oscyluje pomiędzy subtelnością
i tajemnicą Jeffa Buckleya i Bon Iver, a folkowo-songwriterskim światem Becka czy Chrisa Stapletone’a.

 

 

21:00 - 04:00

SIGMA NGWM, PONO, THE GANG BAND, ŚLIWA, GRA SŁÓW, DJ WLB, OSTRY/BEZIMIENNI + AFTER 600V

 

Pono to raper i producent muzyczny, a także działacz społeczny i przedsiębiorca. Rafał Poniedzielski działalność artystyczną rozpoczął w 1996 roku w ramach duetu TPWC. Od 1997 roku współtworzy kolektyw ZIP Skład. Natomiast od 1999 roku z przerwami występuje w zespole Zipera, którego był współzałożycielem. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

 

Sigma NGWM,jarociński raper, kurator programu hip-hopowego na Jarocin Festiwal od 2017 roku. 9 czerwca ukazała się jego 16.! płyta – „Klasa Robotnicza”, druga wydana legalnie, z gościnnym udziałem raperów z USA Afura i Ed O.G. Za produkcję odpowiadali O.S.T.R. i 600V.

 

 

 

DJ 600V DJ, producent muzyczny, inżynier dźwięku i raper. Sebastian Imbierowicz znany jest przede wszystkim z występów w zespole 1kHz, który współtworzył w latach 1994-1996.

 

Ostry to członek zespołów Bezimienni, Młoda Krew i Motywacja, który prowadzi także solową działalność artystyczną. W 2004 roku wraz z Adrianem „Ryjkiem” Sforą i Markiem „Marą” Hładkim założył zespół Bezimienni. W 2005 roku ukazał się debiutancki nielegal formacji zatytułowany Verba Veritatis.

 

 

The Gang Band to wrocławski projekt rap – rockowy, w którego skład wchodzą raperzy Antone, Dizlel [OBW], muzycy znani z formacji Draw The Line oraz dj Liquid. Oldschoolowy rap, mocny riff gitarowy, głęboka linia basu, tłuste bębny, scretche mistrza w swoim fachu – połączone razem dają niezapomniane show.

 

Śliwa to członek zespołu Aspiratio Crew, który prowadzi również solową działalność artystyczną. W 2011 roku raper związał się z należącą do Pei wytwórnią muzyczną RPS Enterteyment. W listopadzie 2011 roku ukazał się singel Pełen etat zwiastujący debiutancki album solowy rapera. W międzyczasie muzyk gościł na debiutanckim albumie zespołu My Riot – Sweet Noise.

 

Scena Rynek będzie w tym roku sceną otwartą. Ważna informacja dla mieszkańców tej okolicy - koncerty mają się odbywać najpóźniej do 22.00.

Co więc oferuje się widzom, którzy nie zakupią karnetów? W piątek na jarocińskim rynku od godz. 15.30 zabrzmią koncerty laureatów golińskiego konkursu „Śpiewaj i walcz”, który odbył się na przełomie marca i kwietnia, a brała w nim udział młodzież ze szkół nie tylko jarocińskich. Po nich pod sceną pojawi się Hańba! - Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa, grająca „międzywojenny punk-rock” wykorzystując przy tym podwórkowe instrumentarium (banjo, akordeon, bęben, tuba, klarnet). Zespół pojawi się na JF dwukrotnie: pierwszego dnia Festiwalu da krótki akustyczny występ na ulicach miasta zakończony pod Sceną Rynek, a drugiego dnia z pełnym koncertem wystąpi na Scenie Park. Od godz. 18.00 do 21.00 na scenie rynkowej zaprezentują się artyści biorący udział w konkursie Jarocińskie Rytmy Młodych. Po nich czadu da punkowe Pogodno!

 

W sobotę będzie „alternatywnie” - o godz. 13.00 zacznie energetyczny Snowman, po nim zaprezentuje się grupa L.Stadt, łącząca alternatywnego rocka z elementami surf rocka, country i psychodelii. Będzie po polsku! Na koniec perełka - wyjątkowy koncert pod hasłem „Co ciągle widzę w Niej”, który zacznie się o godz. 15.40. Wielu wykonawców, wiele utworów, które na pewno znacie i chętnie zaśpiewacie (więcej w programie festiwalu obok).

 

Niedziela na Rynku zostanie już od południa opanowana przez dzieci (o atrakcjach czytaj w programie obok). Od godz. 13:45 ma być rapersko (Tau), bajkowo (Baika) i folk-metalowo (Percival Schuttenbach). Te trzy grupy zagrzeją widzów do Finału Mundialu Rosja 2018, który będzie można obejrzeć i przeżyć ze znajomymi na jarocińskim Rynku - początek o godz. 17.00.

 

Scena Spichlerz - do Jarocina wraca metal

Spichlerz Polskiego Rocka będzie na czas festiwalu opanowany koncertami tematycznie.

Piątek 13 to dzień hip-hopu. O godz. 14.00 zacznie się dwugodzinnymi warsztatami, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w tym gatunku w zakresie produkcji i scratch sesji, prowadzonymi przez wykonawców wieczornych setów na Scenie Spichlerz. Godzinny występ Wasio (od 19:30) da odsapnąć od rapu, by od 21:30 w murach rockowego muzeum znów zabrzmiały „didżejowskie” bity gości jarocińskiego rapera Sigmy.

W sobotę 14 lipca do Spichlerza i na jarocińską scenę wróci dawno nie słyszany metal. Wystąpi pięć zespołów, początek o godz. 18.00. No to dadzą czadu!

Za to niedziela będzie dla kapel wyróżnionych w tegorocznych Jarocińskich Rytmach Młodych, którym nie udało się znaleźć wśród laureatów. Dajcie im szansę! Zaczynają o 12:00, kiedy jeszcze na pozostałych scenach nic się nie dzieje. (Więcej o koncertach w Spichlerzu w programie na str.10m - 11m)

Kortez w Ruinach - biletów nie ma już dawno

Ruiny kościoła św. Ducha to specyficzna scena. Ze względu na niewielką ilość widzów, którzy mogliby pomieścić się w środku (200 - 250) część wydarzeń była osobno „wejściówkowana”. Jeśli ktoś wybiera się na koncert Korteza, a nie ma jeszcze na niego wejściówki (była do kupienia z karnetem) - może o tych planach zapomnieć. Bilet nie jest już do zdobycia. Na pozostałe wydarzenia będzie zasada wpuszczania „kto pierwszy, ten lepszy” - pierwszeństwo w wejściu na koncert będą miały osoby oczekujące na wejście w specjalnie wydzielonej strefie oczekiwania, strefa będzie otwierana na godzinę przed koncertem. (Więcej o wydarzeniach w Ruinach na str. 10m - 11m)

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ panistefanin
3 miesiące temu 20
http://1800liveperson.com/fide... Os doy las gracias por la información! Yo estaba buscando y no podía encontrar. Usted me ayudó!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Danny
8 miesięcy temu 19
Miło widzieć post. Znam wszystkie te piosenki. https://www.imgrumweb.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziadzia
9 miesięcy temu 18
Yoloś powiem Ci,że dla mnie Wielkopolskie Rytmy Młodych to był rok 1970,1971 wiesz jaka wtedy była muzyka,zapytaj ojca.Rowu na Maratońskiej wtedy nie było ,tamtędy chodziło się z dziewczynami do ZDROJU.Nie gniewaj się na mnie ale trochę historii nie zaszkodzi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yoloś
9 miesięcy temu ocena: 100%  17
Festiwal??? A to ci dopiero. Festiwal to był wtedy gdy odbywał się przy Maratońskiej, wtedy gdy był rów i wtedy gdy było na nim o wiele więcej ludzi niż obecnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K3
9 miesięcy temu ocena: 100%  16
Cyt: "Niedziela na Rynku zostanie już od południa opanowana przez dzieci (o atrakcjach czytaj w programie obok). " Niestety, obok nie było i nie ma nadal programu. Czy ktoś czyta teksty przed wrzuceniem na stronę?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Mela
9 miesięcy temu ocena: 75%  15
A ja chcę Pawcia i Bartusia z Tu Boys . Niech zaśpiewają na dwa głosy . Jarocin miastem disco polo !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przyjezdny
9 miesięcy temu ocena: 92%  14
Zestaw muzyczny na piątek hip-hop i rap (nie licząc Nosowskiej,świetliki)kto to wymyślił.Posluchałbym powiedzmy Korteza no ale dowiedziałem się właśnie że scena w ruinach jest tylko dla wybranych...żałosne.Kto w tym Jarocinie rządzi?Dziękuję za te pieniądze jest w Polsce wiele innych i ciekawszych festiwali z lepszym klimatem muzycznym.Jarociniacy ten festiwal dobiły do samego dna wasze władze.Festiwal w tym roku ratuje tylko PIL i Pogodno i długo długo nic.Więcej moja noga tutaj nie postanie...a karnet kupiłem w ciemno...ech szkoda szkoda nabrałem się!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fan idoli
9 miesięcy temu ocena: 88%  13
Pytanie: czy pussy riot będą latały z gołymi cyckami w którymś kościele protestując przeciw łamaniu demokracji?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kupa
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
Podobno po koncercie na probostwie mają latać z cyckami...
~ Karol
9 miesięcy temu ocena: 17%  11
Ciężka praca Adama Pawlickiego i Ziemi Jarocinskiej przynosi efekty. Nowe łączniki, nowatorska wizja Festiwalu. Brawo, brawo! To będzie najlepszy festiwal tej dekady.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ piknik
9 miesięcy temu ocena: 94%  10
co to k... jest ? ? ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kwiat
9 miesięcy temu ocena: 19%  9
Nowatorski! Ambitny! Odkrywczy! Nowa jakość Festiwalu! Brawo Adam Pawlicki. Brawo Robert Kaźmierczak. Brawo Ziemia Jarocinska.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olo
9 miesięcy temu 8
Kupa wyczuj ironię w powyższej wypowiedzi
~ kupa
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
Pochlałeś po Garbarku ostro widzę i to na koszt podatnika....
~ ACDC
9 miesięcy temu ocena: 90%  6
już w zeszłym roku był kibel i już myślałem , że gorszego festiwalu nie idzie zrobić ale jednak idzie . Tegoroczne zespoły to jakaś katastrofa . Robercik z Opalonym ewidentnie dążą do zakończenia Jarocin Festiwal , umrze śmiercią naturalną jak wszystko za co Oni się biorą ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ The end
9 miesięcy temu ocena: 92%  5
To juz nie festiwal... zalosne sceny, zespoly nijakie, wszedzie komercha... ostatni raz kupilem karnet :-\
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jakub
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
milion zdań o rapie gównie.... a o metalu w spichlerzu 5 wyrazó na krzyż :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz-Nosacz
9 miesięcy temu ocena: 11%  3
Widze ze to bedzie festiwal rapow ale mi się tam podoba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kultura przez wielkie K
9 miesięcy temu ocena: 87%  2
Żal polany w parku... Jak Robert tam wpuści tę dzicz, która w zeszłym roku tylko 500 razy oddawała mocz NA RYNKU, to strach się bać! A taka ładna trawka przed pałacem rosła...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anonimowy fan Jarocin Festiwal
9 miesięcy temu ocena: 82%  1
Jestem spokojny o los trawy. Line up festiwalu jednoznacznie potwierdza, że mam rację.
R E K L A M A
R E K L A M A