R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Jazda na tym rowerze grozi wypadkiem. Sklep ostrzega klientów i przyjmuje zwroty

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    13.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. decathlon.pl

Jak informuje Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji popularna sieć sklepów sportowych Decathlon Sp. z o.o. Warszawie, powiadomił prezesa UOKiK, że w rowerach górskich (zobacz seria poniżej) wyprodukowanych w Portugalii stwierdzono, że może dojść do złamania ramy w trakcie jazdy i wypadku użytkownika.

 

R E K L A M A

 

Rowery sprzedawano w sieci marketow sportowych między lipcem a grudniem ubiegłego roku.

- W sklepach sieci Decathlon wywieszono informację dla klientów o prowadzonej kampanii. Informacja została także umieszczona na stronie internetowej www.decathlon.pl w zakładce „Wycofane produkty” [ZOBACZ TUTAJ].

 

Na stronie marketu uruchomiono zakładkę, gdzie po numerze ramy można sprawdzić, czy zakupiony przez nas rower jest z serii obarczonej problemem [TUTAJ].

- Proszę udać się z rowerem do wybranego sklepu Decathlon i poprosić pracownika o pomoc w dalszej procedurze wycofywania produktu. Wadliwy rower zostanie bezpłatnie wymieniony na nowy, identyczny model. Jeśli z jakiegoś powodu nie są Państwo zainteresowani rowerem zastępczym, możemy zaproponować Państwu zwrot całej kwoty zakupu – deklaruje marka.

 

UOKiK przypomina, że informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta

 

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł – zaznaczają urzędnicy.

Seria rowerów w ktorych stwierdzono problem

B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor czarny, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864811

B`TWIN ROCKRIDER 520, kolor granatowy, rozmiar M, referencja Decathlon: 2002103

B`TWIN ROCKRIDER 540 , kolor szary, rozmiar M, referencja Decathlon: 1864082

B`TWIN ROCKRIDER 540, kolor szary, rozmiar XL, referencja Decathlon: 1864085

Informacji związanych z kampanią udziela Decathlon Sp. z o.o. (adres: ul. Geodezyjna 76, 03-290 Warszawa; tel. 800 808 007). 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Joyssi
5 miesięcy temu 1
Dziękuję za podzielenie się wiadomościami. To jest bardzo pomocne. hotmail email login: http://hotmail-emaillogin.com/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A