ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jechał pijany, ale to nie jedyne przestępstwo, które popełnił

› zwielkopolski24› Wielkopolska 3 miesiące temu    23.12.2019
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. KPP w Jarocinie

Wielkopolska. Są ludzie, którzy nie godzą się na obecność pijanych kierowców na drogach i na zagrożenie bezpieczeństwa, jakie generują tacy kierowcy. Dzięki informacji o nietrzeźwym za kierownicą, policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy po alkoholu.

 

 

 

We wtorek (17 grudnia) w południe policja otrzymała informację, że z Kotlina (powiat jarociński) w kierunku Zakrzewa jedzie samochód, którego kierowca ma trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy. Według zgłaszającego kierowca zachowywał się jakby był pijany.

 

- Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji. Wskazany pojazd policjanci zauważyli w Zakrzewie i natychmiast nakazali jego kierowcy zatrzymanie się. Okazało się, że zgłaszający nie mylił się co do stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą peugeota mężczyzny. Przeprowadzone badanie wykazało, że 29-latek z gminy Żerków ma w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu – mówi asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy KPP w Jarocinie.

 

 

 

Początkowo mężczyzna twierdził, że nie ma prawa jazdy przy sobie. W czasie kontroli mundurowi ustalili, że 29-latkowi prawo jazdy zatrzymano kilka miesięcy temu za jazdę po pijanemu, a sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

CZYTAJ TAKŻE: Stracił nerkę. Został ugodzony mieczem samurajskim [KLIKNIJ]

 

Mężczyzna trafił ostatecznie do komendy w Jarocinie a jego samochód na parking strzeżony. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i to w czasie obowiązywania sądowego zakazu do kierowania.

 

Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do lat 5 oraz wydłużenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na 15 lat. Sąd nałoży na mężczyznę świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 10.000 zł.

 

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ wujek dobra rada
3 miesiące temu 2
brawo policja z jarocina! pleszewioki w życiu by go nie złapali bo nie mają czasu na takie rzeczy, zwykle są zajęci łapaniem kierowców na śmieja młyn lub piciem kawy na stacji paliw.... szwagier zgłaszał pijanego kierowcę, podał jego imię nazwisko markę samochodu i którędy pojedzie i i tak go nie złapali - żenada
~ Smmmmm
3 miesiące temu 1
Ja bym nie był kapusiem ludzie nie piją bez powodu tylko z problemów