ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Jerzy Owsiak zostaje z WOŚP: "Cudowna informacja". Happening w Jarocinie będzie

› Aktualności› Wydarzenia 4 miesiące temu    19.01.2019
Redakcja
komentarzy 68 ocen 40 / 68%
A A A
 fot. Bartek Nawrocki

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Happening. Jarocin. Jarocin murem za Owsiakiem.

 

Jerzy Owsiak zabrał głos tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska. W zasadzie mówił zwracając się do zmarłego prezydenta. Wspomniał o zamachu na życie Adamowicza, do jakiego doszło w trakcie światełka do nieba. 27-latek ugodził Adamowicza nożem na scenie. [ZOBACZ TUTAJ]. Śmierć prezydenta wstrząsnęła Polakami. 

 

- Dla wielu z nas, także dla mnie, świat runął, świat się zakończył. Przez cztery godziny prowadziłem jeszcze finał, aby o 24.00 pożegnać się ze wszystkimi, dziękowaliśmy wszystkim, który założyli prawie 1.700 sztabów – mówił Jerzy Owsiak. - Następnego dnia Paweł złożyłem rezygnację z funkcji prezesa zarządu fundacji. To nie oznaczało, że nie jestem związany z fundacją, że fundacja zawiesza swoje działanie. (…) To ja czułem się również odpowiedzialny za to wszystko, co się stało. Wycofałem siebie z takich sytuacji decydujących. Przez kilka dni wydarzyły się Paweł rzeczy niezwykłe, wprost niezwykłe. Z jednej strony jedno serce zgasło, a z drugiej miliony się otworzyły.

 

Szef WOSP tłumaczy, że przekonały go między innymi słowa żony zmarłego prezydenta i innych wpływowych postaci między innymi ze świata kultury.

 

- Kiedy wzruszająco powiedziała, żeby orkiestra grała tak nadal, jak gra i kiedy podczas tej mszy usłyszałem parę bardzo ważnych słów, a masa ludzi prosiła, żeby orkiestra była w takim kształcie jak dotychczas, pomyślałem sobie, że to życie się odradza na nowo. Tak chcemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej – powiedział Owsiak. - Powiem ci Paweł krótko – bierzemy się za robotę, wracam do roboty i bierzemy się jeszcze dziesięć razy mocniej i to jest ten moment, żeby cała ta sytuacja nawet na milimetr nie poszła w zaświaty. To właśnie pokazuje, że twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Tak będę grał z orkiestrą i będę prezesem fundacji.

 

Decyzja Owsiaka wywołała falę entuzjazmu w sieci. Cieszą się zwłaszcza ci, którzy od lat są z WOSP. Wśród nich jest cała rzesza naszych mieszkańców.

 

Od razu pojawiły się pytania, czy zapowiadany na jutro happening na jarocińskim rynku pod hasłem Jarocin murem za Owsiakiem jest w tej sytuacji nadal aktualny - ZOBACZ TUTAJ

 

- Jurek z nami zostaje i to jest cudowna informacja – mówi Kinga Pelec, komendantka hufca ZHP w Jarocinie. - Organizacja jutrzejszego spotkania jest już bardzo daleko posunięta, zgłosiło się wiele organizacji - między innymi strażacy i medycy, którzy pragną wyrazić poparcie dla Jerzego Owsiaka. W związku z tym happening się odbędzie. Super, że w takiej optymistycznej atmosferze, a my będziemy mogli pokazać siłę Jarocina, bo przecież pamiętamy, że tutaj rozpoczęła się ta wspaniała idea.

 

Happening odbędzie się jutro (niedziela 20 stycznia) o godzinie 20.00 na jarocińskim rynku. Organizatorzy zapraszają ze zniczami i świecami. Pokażmy jak jest nas dużo i jak ważna jest dla nas idea, którą szerzy twórca WOŚP.

 

[AKTUALIZACJA, niedziela 21:00]

Na rynku w Jarocinie zjawiło się kilkaset osób, w tym harcerze i strażacy z ochotniczych straży pożarnych działających na naszym terenie. Zapalono znicze, które ułożono w kształt serca. Było też wspólne śpiewanie i przemówienia, między innymi szefa straży pożarnej i prezesa szpitala, którzy mówili o sprzęcie, jaki trafił na nasz teren za pośrednictwem WOŚP. 

Więcej informacji wkrótce. Zapraszamy do oglądania LIVE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Redakcja

+ 27 głosów: 40 (68%) 13 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (68)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ LUIS CARLOS
3 miesiące temu 68
Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ alanabui
3 miesiące temu 67
I have read a lot of articles and this is the most satisfactory article. It has very well exploited the problem. http://happyroom.online...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lekarz
4 miesiące temu ocena: 67%  66
Zaraz będziecie dziękować oderwanemu od rzeczywistości ministrowi zdrowi oraz tabunom urzędników NFZ za likwidację łóżek w szpitalach....brak kontaktu ministerstwa zdrowia z rzeczywistością powoduje wprowadzanie idiotycznych rozporządzeń....a co do Owsiak i jego działania to duży szacunek i przede wszystkim chcesz dajesz nie chcesz nie dajesz masz wybór....a gadanie że państwo daje tyle i tyle na ochronę zdrowia i że to jest ogromna suma że lewicowa i liberalna WOŚP itp itd ni jak ma się do rzeczywistości skoro prywatna fundacja kupuje karetki żeby za pomocą ich Państwo ratowało życie swoich obywateli którzy płacą wysokie podatki itp itd...państwowe czyli nasze pieniądze(przypominam ze rząd/państwo nie zarabia tylko relokuje NASZE pieniądze) są wydawane na pewno nie tam gdzie potrzeba. Problemem jest bezmyślność w ministerstwie zdrowia oraz burdel w NFZ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JUREK I PLEWY
4 miesiące temu ocena: 62%  65
Czy to znaczy, że my Polacy jesteśmy tak wyjątkowi, że tylko my wpadliśmy na tak genialny pomysł? No i że – ma się rozumieć – sam guru akcji „Jurek” Owsiak to ktoś na kształt nowego Gandhiego czy innego Proroka? Jak to jest możliwe, że żaden inny naród nie wpadł na taki pomysł jak my i że nigdzie nie pojawił się ichniejszy Owsiak? A może to jest oznaka, że jesteśmy wyjątkowo… naiwni. Że tylko Polaków można nabrać na takie plewy jak robi to nasz „Jurek”? No bo dlaczego żaden inny naród…?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dan
4 miesiące temu ocena: 78%  64
do Jurek Manipulant W szpitalach w Niemczech, Anglii i tak dalej szpitale są lepiej wyposażone i zwykły Kowalski nie musi się martwić, że nie będzie sprzętu medycznego ratującego jego życie.
~ Jurek Manipulant
4 miesiące temu ocena: 69%  63
Dlaczego tylko w Polsce? Moje pytanie – jako urodzonego sceptyka – brzmi: dlaczego taka akcja jak zbiórka Owsiaka odbywa się tylko w Polsce? Dlaczego nikt nie organizuje zbiórki pieniędzy na zakupy sprzętu medycznego w Niemczech, Ameryce, w Anglii? Ba nawet w Czechach czy Bułgarii? Nikt nigdzie nie prowadzi takiej akcji.
~ Mościewy
4 miesiące temu ocena: 50%  62
Róbta co chceta czyli osłona polityczna Kwestie celu zbiórki, a także jej finansowych aspektów budzą wątpliwości od początku akcji. Wbrew propagandzie uprawianej przez promotorów akcji WOŚP kwoty zebrane podczas zbiórek nie mają jakiegoś znaczącego wpływu na stan wyposażenia polskich szpitali. Rynek sprzętu medycznego w Polsce to ok. 4 mld zł, Owsiak przeznacza na zakupy sprzętu ok. 65-70 mln czyli mniej więcej 1,5 % tego co ,kupuje się w Polsce dla szpitali i innych placówek medycznych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Woodstock
4 miesiące temu ocena: 60%  61
Z jednej strony to nie mało jak na jedną akcję, ale nie bierze się pod uwagę kosztów – czasu antenowego telewizji, wszystkich „światełek do nieba” i tego co dają samorządy dla zorganizowania „finałów WOŚP” w różnych miastach. Gdyby wszystkie te elementy policzyć mogłoby się okazać (i pewnie by się okazało) że skórka nie warta wyprawki. Nikt też nie analizuje celowości zakupów dokonywanych przez WOŚP, nikt nie sprawdza warunków zakupu i umów z dostawcami i producentami sprzętu. Fundacja Jerzego Owsiaka została założona z kapitałem założycielskim w wys. 2 tys. zł, a rok w rok przynosi zyski rzędu milionów. W roku 2012 wykazała 17 mln zł zysku. Przy kosztach funkcjonowania samej fundacji na poziomie 4 – 5 mln zł. Z zebranych kwot organizuje Owsiak także słynny „Przystanek Woodstock” imprezę rockową dla młodzieży z całej Polski krytykowaną za rozmaitego typu ekscesy młodych ludzi dokonywane pod hasłem głoszonym przez „Jurka” niegdyś – „Róbta co chceta”.
~ x X x
4 miesiące temu ocena: 80%  60
Kościół pomaga? WOŚP – też pomaga i to jak wesoło. Niczego nie wymagając oprócz pomocy w zbiórce. Potem możecie nawet tarzać się w błocie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ No Jurek!
4 miesiące temu ocena: 63%  59
Akcja Owsiaka daje środowiskom niechętnym kościołowi do ręki wiele argumentów. Katolicka organizacja „Caritas” prowadzi działania charytatywne? Tak, ale Jurek też prowadzi takie działania.
~ Hakata
4 miesiące temu ocena: 71%  58
Lewicowa i liberalna ideologia, którą niesie z sobą akcja WOŚP zapewnia jej ochronę przed jakąkolwiek krytyką. Każdy kto zapyta o rozliczenia finansowe, o sens akcji zbierania na sprzęt i robienia wokół tego tak gigantycznego szumu medialnego, kosztów reklamy w telewizji – natychmiast zostaje wrogiem publicznym środowisk lewicowo-liberalnych. Sam zaś Owsiak został wykreowany przez środowiska lewicowe na świeckiego świętego naszych czasów. Otrzymał status „świętej krowy”, kogoś kto nie podlega krytyce. Polakom wmówiono i wmawia się nadal, że akcja Owsiaka jest samym dobrem i że uczestnictwo w niej jest wręcz obowiązkiem i przynosi chlubę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hucpa
4 miesiące temu ocena: 56%  57
Tymczasem elementarna refleksja pokazuje, że jest to akcja wręcz tandetna, żerująca na ludzkim lenistwie. Dająca lekkie usprawiedliwienie i spokój sumienia za niewielki wysiłek nagradzany zresztą poczuciem udziału w akcji powszechnej i akceptowanej. Akcja i zbiórki nie mają w istocie znaczącego wpływu na zaopatrzenie polskich szpitali w sprzęt. Mają za to wpływ na stan finansów Jerzego Owsiaka, który wraz z rodziną całkiem nieźle z tej zbiórki żyje. Krytyczne spojrzenie – w Polsce zagłuszane przez popierające Owsiaka media – zdaje się jest jednak bliższe prawdy niż zachwyty nad unikalnością WOŚP.
~ Paszkwilant
4 miesiące temu ocena: 67%  56
Nigdzie na świecie – NIGDZIE – taka akcja jak zbiórka Owsiaka nie występuje. Mówiąc krótko – tylko my Polacy pozwoliliśmy sobie wyprać umysły do tego stopnia, żeby zbierać na zakupy sprzętu, „inwestować” w Amber Gold czy kupować za tysiące złotych garnki warte parę złotych. Pewnie jesteśmy wyjątkowi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dobrze Jurek?
4 miesiące temu ocena: 58%  55
Róbta, co chceta, a od mojego szmalu odpierdalta się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rabul
4 miesiące temu ocena: 51%  54
Możecie się wyżywać, produkować, oskarżać, kłamać, manipulować itp itd ale na szczęście wasze harce drodzy jarocińscy internetowi znawcy od wszystkiego nikogo nie obchodzą....Owsiak zrobił więcej dla tego padołu zwanego polską niż wszyscy premierzy i prezydenci a nawet więcej niż szef NBP dla swoich "dziewcząt" tak więc do boju internet dużo "wytrzymie"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ deklesz
4 miesiące temu ocena: 56%  53
rabul wcisneli ci niskie mniemanie o sobie, bo masz lepsze zdanie o Owsiaku niz o sobie , niz o Polakach z dołu, ktorzy wrzucaja do puszek, bez nich niebyłoby sprzetu, ani owsiaka, ale lud jest naiwny w Polsce, zakompleksiony, chyba przyzwyczajony do tego ze musi miec guru, bata, starszak piekła z koscioła nad soba, oraz pseudoautorytety celebrytow z tv, ktorzy stali sie dzisiejszymi swietymi, a z prezydenta Adamowicza robia swietego, a był wg mnie grzesnikiem , wystarczy poczytac jakie uchwały przechodziły w miejscie gdansk, jakie sprzedawał spólki Niemcom, potem sam był w radie nadzorczej , ludzi zwykłych nie tratkował dobrze, troche sodowka uderzyła, a robia z niego swietego, nie powinien zginac, bo zginał bestialsko zabity, a mordercy nalezy sie kara duza!
~ Kto Ty jesteś....
4 miesiące temu ocena: 29%  52
.Owsiak zrobił więcej dla tego padołu zwanego polską ??????????????? WOŚP tak, tylko dzięki ludziom z dołu. A Ty skąd jesteś z padołu, różowej Europy lub sam nie wiesz kim jesteś.
~ Kto Ty jesteś....
4 miesiące temu ocena: 29%  51
.Owsiak zrobił więcej dla tego padołu zwanego polską ??????????????? WOŚP tak, tylko dzięki ludziom z dołu. A Ty skąd jesteś z padołu, różowej Europy lub sam nie wiesz kim jesteś.
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 58%  50
Mam pytanie .Czy strażacy wlali swoje prywatne paliwo do aut czy przyjechali na happening za państwowe pieniądze? O ekwiwalent oczywiście nie pytam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tom
4 miesiące temu ocena: 72%  49
Teraz pora wesprzec Kijowskiego. Też lubi zbierać i wyciągać z puszek na harleya .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dan
4 miesiące temu ocena: 41%  48
Widać, że pi..dzielce się odezwały, mam nadzieję, że nie będziecie chcieli korzystać ze sprzętu kupionego przez wośp. Idźdźcie do szamana tadka w razie choroby to was wyleczy. Tacy jesteście mądrzy, to dlaczego sami nie zorganizujecie takiej akcji, której celem jest zakup sprzętu dla szpitali. Komentować i negować wiele to potraficie, ale zrobić coś dobrego to już nie. Fałszywi obłudnicy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 100%  47
@dan Ale wiesz, że obecność sprzętu zakupionego przez jakąkolwiek fundację, nie skraca kolejki? We Wrocławiu kurzy się robot Da Vincu. Zdolności przerobowe to trzy operacje dziennie. Ale NFZ zakontraktował dwie na miesiąc.
~ dan
4 miesiące temu ocena: 50%  46
do gminnika dorzucać się nie musisz, ale w kolejce do specjalisty na wizytę czekasz miesiącami albo latami, a o operacjach już nie wspomnę. Miłościwie panującemu JK kolano naprawiono bez kolejki, a ty kmiocie czekaj w kolejce do śmierci. Sprzęt WOŚP niejednemu uratował życie.
~ kate
4 miesiące temu ocena: 67%  45
To w Polsce W TWOICH OCZACH JEST ALBO TADEK ALBO JUREK? ALE MASZ smutne zycie):) współczuje, dobrze ze stad wyjezdzam
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 64%  44
Organizować kolejną akcję? Nie wystarczy, że co miesiąc zabierają 300 zł z wypłaty na leczenie? Ike można się dorzucać?
~ Adel
4 miesiące temu ocena: 56%  43
Wspaniała inicjatywa!!! Tak trzymać!! WOŚP górą z Owsiakiem!!!! Pomagajmy :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiocha pl
4 miesiące temu ocena: 44%  42
taki ciemnogrod tylko w jarocinie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jack patriot
4 miesiące temu ocena: 38%  41
a tak sie szałkowska chwali na fejmbooku, ze jej liceum zajeło w rankigach super miejsce w Perspektywach! Ja cie krece. Tylko, ze szkoła hoduje ludzi bez wlasnego zdania, wkuwajacych wiedze dla ocen, dla rankingow, a nie dla własnego rozwoju,lub by potem cos zmieniac , odkrywac ::( czy badac, bo gdyby szkoły kształcily madrych ludzi, nikt by nie głosował, ani na pis, ani na po, a tym bardziej na sld, ale jak widziała, jak moja znajoma z Lo, ktora miała same 5 piatki, lajkuje to co powiedział gdzies Cimoszewicz, to sie zastanawiam, co ja ta szkoła nauczyła? Na pewno nie samodzielnego myslenia, wkuta wiedza to jeszcze nie wszystko!
~ miastopl
4 miesiące temu ocena: 60%  40
tez sie zgadzam Panowie, ja chyba stad sie wynosze, tutaj sa tak nieodporni na manipulacje ludzie, ze szok i jeszcze naglowki tej gazety "cudowna informacja"_przeciez to typowa socjotechnia, a ludzie na to sie łapia, wiekszosc ludzi to obeszło bokiem bo maja swoje zyciowe problemy, musza podatki zapłacic, zus i musza zapieprzac zeby starczylo do pierwszego , a media nakrecaja niezdrowe podniecenie
~ hhhh
4 miesiące temu ocena: 33%  39
zazdrosne świnie kwiczą kwi kwiii
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xd
4 miesiące temu ocena: 83%  38
a naiwni, nie wiedza co to socjotechniki i łapia sie jak dzieci w przedszkolu na numer Owsiaka:)
~ SZCZERY
4 miesiące temu ocena: 100%  37
ŁIIIIIIIIIIIII tam!!!
~ Siema dobrodzieje
4 miesiące temu ocena: 71%  36
Owsiak mówi : róbta co chceta . I on robi ..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Złoty melon obroniony
4 miesiące temu ocena: 67%  35
Puścił plotke że odchodzi dla sprawdzenia co ludzie powiedzą ? Teraz to już wolno mu wszystko ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ a
4 miesiące temu ocena: 69%  34
Kto wymyslił ten tekst "cudowna informacja"? Czyzby Pani Julia prezes Spichlerza Polskiego rocka??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e46
4 miesiące temu ocena: 61%  33
e45 - "Juras" popiera m.in. aborcję, eutanazję, in vitro, adopcję dzieci przez pederastów, małżeństwa jednopłciowe, tęczowe piątki, ideologię gender, specjalne strefy dla dzieci podczas parady równości itd itp. Nie popiera wszystkich, którzy jego nie popierają i mają czelność pytać o przejrzystość jego interesów.
~ e45
4 miesiące temu ocena: 71%  32
Mam pytanie czemu Jerzy popiera aborcje?
~ Rooko
4 miesiące temu ocena: 70%  31
Co tu się dzieje jakieś happeningi się organizuje.Z tego co pamiętam 100tną rocznicą PW w Rynku była niewielka ilość osób zainteresowana a teraz ojej.Czytam o takim pierniczeniu jak nagminne używanie słow mowa nienawiści itp. My zaczynamy iść w stronę tolerancyjnej Europy zach. gdzie jest cenzura.Tym czasem we Francji walki i nie tylko żółtych kamizelek.Stoją wozy opancerzone nietylko francuskie( a w tv małe tylko urywki)Francuzi mają dosyć chcą powrócić do czasów franka do normalności -frexit.Miałem okazje porozmawiać kilka dni temu z niektórymi rodowitymi francuzami i co mówią do nas "Polska to dobry patriotyczny kraj nie dajcie się ogłupić politykom,mediom lewicowym, nie chciejcie ojro bo was okradną jak nas i nie wpuszczajcie ...." i na koniec nie owsiak ale my dajemy do skarbonek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ e45
4 miesiące temu ocena: 54%  30
no i co z tego, ze słuchacze radio maryja tak mówia? widocznie są zbiezne ich poglady z pogladamy ludzi , ktorzy zostali oszukani i wystrychnieci na dudtka, a dano im tylko cenzure i podwyzszyli podatki jak we Francji! Zeby było na programy promujace lgbtq! Na Boga ja rozumiem, ze , sa geje i queer, biseksy, powinno sie akceptowac takich jakimi sa, ale na Boga dzieci po co im??? Nigdy sie na to nie zgodze, albo rybki, albo...p..ki
~ jarex
4 miesiące temu ocena: 43%  29
słuchacze radia Maryja też tak mówią
~ Zobaczymy
4 miesiące temu ocena: 67%  28
Dokładnie. Rodowici Niemcy mówią to samo !
~ Zainteresowana.
4 miesiące temu ocena: 48%  27
Jurek jest osobą wiarygodną, która pomaga innym. Każdego dnia patrzę na sprzęt, który dzięki Niemu działa by pomóc potrzebującym- szczególnie tym najmniejszym którzy nie potrafią jeszcze oczerniać ludzi pisząc z nudów i niewiedzy plugawych kłamstw. Tylko te osoby, które w ciężkich chwilach walcząc o życie swoich dzieci patrzą na sprzęt z serduszkami mogą dać prawdziwe świadectwo tego co z naszą drobną pomocą potrafi zdziałać orkiestra ludzkich serc pod wodzą takiego dyrygenta jakim jest Jurek. Ludzie źli i zgorzkniali mogą dalej opluwać wielkie czyny, ale my cieszmy się, bądźmy Razem i mnóżmy dobro przez wiele serc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maya prashanti
4 miesiące temu ocena: 67%  26
gminnik lubie cie:) chociaz jeden madry człowiek jest w Jarocinie:)
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 80%  25
@Jarek nie spinaj się. Prąd, woda, kasa dla analityków, ratowników, pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów, lekarzy, techników. Kasa za konserwację sprzętu, utrzymanie helikopterów, ambulansów, sterylizatornie, wywóz śmieci, sprzątanie. Tego WOŚP nie finansuje. Widziałeś serduszko nalepione na czole u anestazjologa? A może wygrawerowane loga na skalpelach s szpitalach na zadupiu? Koszt adminstracji? WOŚP do NFZtu ma się tak, jak Tiger Security do Ministerstwa Obrony. Nie ta skala szaraczku. Leczenie onkologiczne kosztuje. Medycyna ratunkowa to worek bez dna. A budżet nie jest z gumy. Ale ja ciebie nawet rozumiem. Niewiedza powoduje frustrację i obrażasz wszystkich, którzy podważają twoją prostą wizję świata. A tu trzeba czasami poczytać, policzyć, takie nudne teksty bez obrazków. A ty masz podstawiony pod nos telewizor i fajerwerki na finale i serduszko nalepione na łóżko, żebyś miał na tacy podane. Tylko wiesz, samo łóżko i sama pompa infuzyjną cię nie wyleczą.
~ Jarek
4 miesiące temu ocena: 29%  24
Gminnik pokaż mi gdzie te miliardy widać!!!miliony od nas, które zbiera Owsiak widać, więc pytam cię cymbale wszechwiedzący gdzie są miliardy???wypowiadasz się na każdy temat,bo jesteś zwykłym hejterem,który gówno ma w swoim życiu i tylko mądrzy,dla podniesienia swego malutkiego ego.Takie kontrole jak ma Fundacja WOŚP, to caritas i reszta fundacji nigdy nie przeszła by pozytywnie!Jak masz ,z resztą tych co krytykują Owsiaka jak8es dowody to poproszę o ich przedstawienie, dołączając źródło informacji.
~ jarex
4 miesiące temu ocena: 42%  23
NFZ bierze kasę od nas i nie pyta, czekasz w kolejce albo drugi raz płacisz za prywatną wizytę WOŚP zbiera dobrowolne datki jednoczy ludzi którzy chcą pomagać innym, nie porównujcie NFZ do WOŚP, ile kosztuje biurokracja NFZ ?
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 60%  22
Osoba wiarygodna nie zmienia zdania w tak fundamentalnych kwestiach jak kierowanie potężną funfacją. Nie. Pomimo szlachetnej działalności SKALA pomocy WOŚP dla szpitali nie jest duża. Policzmy złotówki, zamiast serduszek. Rok 2016: WOŚP - 73 miliony, NFZ - 72,4 MILIARDA. Czyli Polacy sami sobie finansują sprzęt i kadry, które ten sprzet obsługują i lekarzy, którzy nadzorują leczenie. Czy to źle świadczy o WOŚP? Nie, ale przesada szkodzi każdej idei.
~ quasi
4 miesiące temu ocena: 55%  21
...odciąć pewną instytucję religijną od kasy państwowej ( czyt. fundusz kościelny + religia w szkole publicznej ), wywalenie pasożytniczych polityków...i wtedy żadne zalegalizowane żebractwo nie będzie potrzebne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 47%  20
Brawo Jurek. Kontynuuj ta piękna inicjatywę która zapoczątkowałes. Wielu znanych polityków nie zrobiło tyle dobrego co Ty dla zwykłych ludzi. I nie ważne ile z tego ma. Liczy się sama idea. W kazdym szpitalu czy innym ośrodku opieki zdrowia widać serducho Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy naklejone na sprzęcie zakupionym przez tą fundację która jesteśmy my sami wrzucając pieniążki do puchy!!! Fundacja spełnia swoją rolę . SIEMA !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
4 miesiące temu ocena: 63%  19
Dac do puszki ,dla dzieci,potrzebujacym a nie do fundacji na wyplaty dla owsiaka i pracownikow ,to jest jak u ksiedza,jak ludzie niedaja to my nic niebedziemy robic na parafi
~ Obywatel
4 miesiące temu ocena: 67%  18
Moge np.niepopierac owsiaka i co,niebeda mnie leczyc,a cale zycie oplacalem skladki na leczenie,a tereaz i tak za wszystko place jak zachoruje to po co mam jeszcze dawac fundacji zeby polowa szla na prywatne wyplaty pracownikow fudacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 100%  17
No wlasnie politykow! Nigdy polityk nie powinien kierowac charytatywna fundacja !!!
~ Qwert
4 miesiące temu ocena: 67%  16
Po tygodniu przypomniał sobie, że istnieją jasna sprawa, mrówka cała i złoty melon. A ja pamiętam gdy chodził podczas festiwalu w Jarocinie z jakimś bzdetnym hasłem uwolnić słonia, zakładał TPChR, gdy festiwalowa publiczność go wygwizdala po tym jak sprzedał za jej plecami festiwal. Owsiak nie przez przypadek wypłynął w Jarocinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 67%  15
Parodia. Jak chce komus pomoc to nie patrze kto jest prezesem danej fundacji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zobaczymy
4 miesiące temu ocena: 67%  14
Czy cudowna ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja i ty
4 miesiące temu ocena: 47%  13
Za długo bez kasy nie wytrzymał. Tyle milionów do wzięcia, szkoda aby ktoś inny to zrobił.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jarock
4 miesiące temu ocena: 79%  12
Poczytaj blogera Matkakurka... Owsiak mimo swej transparentnosci nie ujawnia dochodow.
~ Jarek
4 miesiące temu ocena: 39%  11
Proszę udowodnić gdzie Owsiak zabiera miliony dla siebie?!!!!!!
~ Piotr Bandyk
4 miesiące temu ocena: 51%  10
Brawo ! Jestem dumny! „Jarocin murem za Owsiakiem” super decyzja ! Jestem z Wami zza granicy. Niech bedzie nas (osób dobrego serca) jeszcze wiecej !!! Stańmy w walce z nienawiścią i współczesnym hejtem! Niech dobro zwycięży ! Rodacy!!! Apeluje do Was, pokażcie ile w Was dobra, pokażmy, że wszelkie zło da się zwyciężyć! Pokażmy, że jesteśmy silni i staniemy w obronie ! Mieszkam w Holandii, Rotterdam wywiesił polskie flagi- Oni są z nami ! HEJT jest najgorszą bombą we współczesnym świecie, zatem nie pozwólmy by ta bomba wybuchła !!! Wspierajmy sie ! Jeden za wszystkich to wszyscy za Owsiakiem ! Dobro, empatia i braterstwo... tego nam potrzeba! Nie chcemy kolejnej wojny, nie chcemy walki... My chcemy DOBRA !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja30
4 miesiące temu ocena: 47%  9
Super informacja brawo Jurek nie poddawaj się Polacy są z Tobą ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zeta
4 miesiące temu ocena: 71%  8
Mów za siebie, anie za wszystkich Polaków.
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 44%  7
A sieć Jerzy nie jest osibą wiarygidną. Tyle w temacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ anna
4 miesiące temu ocena: 36%  6
Ludzie czasami nie chca dopuszczać myśli że ktoś moze być inny niż im sie wydaje
~ gminnik
4 miesiące temu ocena: 48%  5
A więc Jerzy nie jest osobą wiarygodną.