ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Jeśli tego nie zrobisz stracisz 500+. Ostatnia chwila!

› zwielkopolski24› Wielkopolska 7 miesięcy temu    30.10.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. 500 plus. Rodzina 500 plus. Zapomniałeś złożyć wniosek o 500 plus? Pospiesz się.

 

 

Kolejny okres w programie "Rodzina 500 plus" rozpoczął się 1 października. Wnioski było można składać online od lipca oraz drogą tradycyjną od początku sierpnia. Wrzesień był ostatnim miesiącem, w którym wypłacone zostało świadczenie wychowawcze na podstawie dotychczas złożonego wniosku.

 

Jeśli jeszcze go nie złożyliście, musicie się pospieszyć. Wyrównanie za październik oraz listopad dostaną jedynie te rodziny, które złożą wniosek do końca października.

 

CZYTAJ TAKŻE: 12 listopada wolnym dniem od pracy. Sejm przyjął projekt [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Co z wnioskami, które zostaną złożone później? Wypłaty będą wydawane od miesiąca jego złożenia i nie będzie można już liczyć na wyrównania za wcześniejsze miesiące.

Do programu "Rodzina 500 plus" nadal można dołączyć. Rodziny, które jeszcze nie ubiegały się o świadczenie wychowawcze mogą złożyć wniosek drogą elektroniczną na dwa sposoby:

 

- ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia

- bankowość elektroniczną

 

Pismo można składać również w formie papierowej.

 

- Złożenie wniosku jeszcze w październiku spowoduje, że ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i jego wypłata za październik, listopad i grudzień nastąpi nie później niż do 31 grudnia - informuje portal forbes.pl 

 

Przypomnijmy, że w ramach "Rodzina 500 plus" przysługuje świadczenie wychowawcze w kwocie 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny, które mają niskie dochody otrzymują także wsparcie dla pierwszego dziecka, jeśli miesięczny ich dochód wynosi 800 zł netto lub 1200 zł w przypadku wychowywania dziecka niepełnosprawnego.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Eryk
7 miesięcy temu 1
Mam pytanie do czytelników wniosek został złożony w lipcu o 500+ drogą elektroniczną do kiedy pieniądze powinny być wypłacone jeśli mogę prosić o jakąś podstawę prawną.Dziekuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji