ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa w Cerekwicy. Co grozi sprawcy?

› zwielkopolski24› Wielkopolska 9 miesięcy temu    4.12.2018
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Przez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu tragediiPrzez kilka godzin policjanci pracowali na miejscu tragedii fot. fot. Elżbieta Rzepczyk/Archiwum

22-latek z Jarocina usłyszał 6 prokuratorskich zarzutów. Sprawa dotyczy marcowej tragedii w Cerekwicy Starej (powiat jarociński).            

 

 

 

22-letni Eryk J. z Jarocina (powiat jarociński) wtargnął pod osłoną nocy do domu swojej  byłej partnerki uzbrojony w kilka noży. Najpierw z zimną krwią zamordował rodziców dziewczyny. Potem zadał kilka ciosów ciężarnej kobiecie. Ostrze dosięgło również nienarodzonego dziecka [ZOBACZ TUTAJ]


W pierwszej kolejności dramatyczną walkę o życie 25-letniej kobiety i jej dziecka rozpoczęli ratownicy medyczni i lekarz jarocińskich Zespołów Ratownictwa Medycznego, a potem lekarze naszego i ostrowskiego szpitala [ZOBACZ TUTAJ]

Teraz Prokuratora Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia. Eryk J.  z Jarocina usłyszał sześć zarzutów.

 

 - Mężczyzna przyjechał do Cerekwicy Starej swoim prywatnym pojazdem około godziny 1.40 w nocy i znając rozkład pomieszczeń dostał się niezamkniętym tylnym wejściem do wnętrza domu, gdzie w jednym z pomieszczeń na parterze budynku przy użyciu posiadanych noży zaatakował śpiącego 59-letniego pokrzywdzonego zadając mu kilkanaście uderzeń w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej, w wyniku czego doprowadził do jego zgonu - relacjonuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej  w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Po czym oskarżony zaatakował dwie kobiety. Młodszej udało się udało się uciec. Napastnik udał się za 59-latką na piętro budynku, gdzie dogonił ją i zadał jej przy użyciu noża i bagnetu kilka uderzeń. Kobieta zmarła.

 

 - Jak ustalono w ramach przeprowadzonego w toku postępowania eksperymentu procesowego, po wejściu na piętro budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował kolejne dwie osoby, przy czym w kierunku próbującego się ukryć pokrzywdzonego rzucił jednym z posiadanych przy sobie noży, a drugiej pokrzywdzonej zadał cios nożem w tułów -  relacjonuje prokurator.

 


 
 Agresor nie poprzestał na tym. Rozwścieczony wybił szybę w drzwiach i dostał się do pokoju zajmowanego przez pokrzywdzoną będącą w dziewiątym miesiącu ciąży, zaczął zadawać jej uderzenia posiadanymi nożami, w tym również w okolice brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającymi jego życiu lub zdrowiu.

 

 


- Niezwłocznie po zdarzeniu podejrzany odjechał prywatnym pojazdem do swojego miejsca zamieszkania, gdzie został o godzinie 3.20 zatrzymany przez funkcjonariuszy policji – opisuje Maciej Meler. 

 

W organizmie Eryka J. stwierdzono 0,3 promila alkoholu.   
   
Prokurator przedstawił 22-latkowi łącznie 6 zarzutów.  Jest oskarżony o zabicie dwóch osób i usiłowanie morderstwa trzech kolejnych, w tym nie narodzonego dziecka, które wówczas udało się lekarzom uratować. Adaś zmarł pół roku później [ZOBACZ TUTAJ]

 

 

Oskarżonemu grozi dożywocie.

 

  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rawiol
9 miesięcy temu 8
DOŻYWOCIE Z MOŻLIWOŚCIĄ WYJŚCIA NA WOLNOŚĆ ALBO PSYCHOL . TAK BĘDZIE .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ RAH
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
Kara śmierci...... mogę wykonać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OLO
9 miesięcy temu ocena: 100%  6
DO KONCA ZYCIA BEDZIE SOBIE ODPOCZYWAL ZA NASZA KASE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sultan of swing
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
Oby cierpiał do końca swoich dni. Fizycznie za sprawą kolegów z celi i psychicznie z samotności, braku nadziei i wyrzutów sumienia, jeśli to coś w ogóle ma sumienie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ taka prawda
9 miesięcy temu 4
Z dupy zrobią mu garaż pod celą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piko
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Takiemu to nie dożywocie tylko ciąć i solą sypać rany. Dla takiego zwyrodnialca powinno być krzesło elektroniczne i oko za oko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kolo
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Za zabicie własnego dziecka i takiego rozboju to nie powinno być dożywocie bo za nasze podatki będzie tam leżał tylko do kamieniołomów a za parę lat pokroić go i powyciągać mu narządy wszystkie tyle osób czeka na nerki serce czy wątrobę tak komuś by uratował jeszcze życie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Do ciezkiej roboty niech robi na tę pokrzywdzona dziewczyne.