ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Już dzisiaj odbędzie się oficjalne wręczenie stypendiów [WIDEO]

› Kultura i Rozrywka› Konkursy 7 miesięcy temu    9.11.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 1 ocen 10 / 100%
A A A
 fot. Janek Marcinkowski

Jarocin. Fundacja Ogród Marzeń. Kuźnia Młodych Talentów. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych odbiorą dzisiaj stypendia.

 

 

 

Prawie 50 kandydatów przystąpiło do tegorocznej "Kuźni Młodych Talentów", prowadzonej od lat przez Fundację "Ogród Marzeń". Zobacz jak wyglądało rozdanie stypendiów w zeszłym roku [KLIKNIJ TUTAJ]

Celem projektu jest po raz kolejny wsparcie utalentowanych uczniów, którzy nie tylko cechują się dobrymi wynikami w szkole, ale także posiadają pasję.

Już dzisiaj (9 listopada) o godzinie 17.00 w siedzibie Fundacji "Ogród Marzeń" odbędzie się po raz 8. uroczyste wręczenie stypendiów. Utalentowani otrzymają dofinansowanie w wysokości od 1000 do 2500 złotych na rok szkolny, które będą wypłacane miesięcznie w ratach.

 

– Szukamy młodych zdolnych, tych którzy dobrze się uczą albo świetnie śpiewają lub rysują. Wspieramy wszelkie talenty. Naszym stypendystą był iluzjonista, fryzjer i żongler – mówi Beata Frąckowiak - Piotrowicz, prezes Fundacji „Ogród Marzeń”

 

Tym razem dofinansowanie otrzyma 25 stypendystów. Kandydaci żeby je uzyskać musieli stanąć przed specjalną komisją i zaprezentować swoje talenty oraz zainteresowania.

To co w tym roku cechowało uczestników "Kuźni Młodych Talentów" była na pewno duża różnorodność i oryginalność. Komisja miała więc twardy orzech do zgryzienia przed wyborem, gdyż pasje młodzieży zaczynały się od śpiewania, grania na gitarze, a kończyły nawet na filatelistyce oraz pisaniu sztuk teatralnych.

Podczas przesłuchań udało nam się porozmawiać z kilkoma uczestnikami oraz z przewodniczącą komisji, Laurą Paluszkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo poniżej.

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, fundusz wspierają jarocińskie firmy: DROBUD S.A., SAN-GAZ i POLWOS, BANK SPÓŁDZIELCZY W JAROCINIE, a także NZOZ NOWAMED i radna Danuta Maćkowiak. Fundusz finansowany jest też częściowo z 1% podatku, który otrzymuje organizacja.

Wszyscy stypendyści otrzymają od Stowarzyszenia XXI specjalne karte, dzięki którym młodzi ludzie będa mogli w roku szkolnycm 208/2019 uczestniczyć bezpłatnie w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez stowarzyszenie.

+ 10 głosów: 10 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jacekpl
7 miesięcy temu 1
Nie tylko śpiewanie i taniec potrzebne są ale też inne zainteresowania i zawody . https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji