R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kierowca twierdził, że "to się nie ruszy". Nie miał racji…

› Aktualności› Wydarzenia 10 miesięcy temu    11.05.2018
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. Materiały WITD

Wiózł ciężkie betonowe podkłady bez odpowiedniego zabezpieczania. Był przekonany, że „to się nie ruszy”. Ale fizyka jest nieubłagana. Podobnie jak inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. Skończyło się mandatem.

R E K L A M A

 

 

7 maja 2018 roku na drodze gminnej w Lesznie inspektorzy z miejscowego oddziału WITD zatrzymali do kontroli ciężarówkę transportującą podkłady betonowe pod tory kolejowe i skierowali pojazd na punkt wagowy.

 

- Inspektorzy stwierdzili, że materiały budowlane nie zostały zabezpieczone przed zmianą położenia, ponieważ kierowca uznał, że ładunek nie jest w stanie się ruszyć i się nie przesunie – informuje rzecznik WITD. - Jak bardzo się pomylił pokazują zdjęcia, na których widać, że pojedyncze podkłady już zdążyły się ześlizgnąć i spaść z prowizorycznego stelażu lub się obrócić.

Nie domykała się też jedna z bocznych burt ciężarówki, co wyklucza jazdę po drogach publicznych. - W trakcie kontroli wykazano też rażące przekroczenia dopuszczalnych nacisków osi na drogę, a rzeczywista masa całkowita pojazdu znacząco przekraczała dopuszczalne normy - ustalili inspektorzy.

 

WITD wszczęło wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tysięcy złotych, a kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Nakazano mu także doprowadzeniu pojazdu do normatywności i zobowiązano do prawidłowego zabezpieczenia ładunku

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A