ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Kierowca wyprzedzanej toyoty nagle postanowił przyspieszyć i zajechać drogę [WIDEO]

› zwielkopolski24 ponad rok temu    14.10.2017
Bartek Nawrocki
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Kierowca toyoty na gostyńskich numerach rejestracyjnychKierowca toyoty na gostyńskich numerach rejestracyjnych

Prawo o ruchu drogowym mówi dość jasno „Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości”.

 

Do sieci trafił filmik, którego bohaterem jest kierowca toyoty auris kombi na gostyńskich numerach rejestracyjnych. Sytuacja wydarzyła się pod koniec września na ul. Europejskiej  w Gostyniu.

 

Autor nagrania postanawia wyprzedzić jadącego japońskim autem. Jest wolna przestrzeń, linia przerywana i dobry moment do wyprzedzenia. Kiedy już niemal kończy manewr, kierowca toyoty widocznie przyśpiesza i zajeżdża mu prawy pas [ZOBACZ WIDEO].

 

Nagranie z pełnymi numerami rejestracyjnymi trafiło na jeden z portali, gdzie zachowania kierowców są oceniane. Właściciel toyoty nie może liczyć na pobłażliwość… Co wy na to?

 

 

Prawo o ruchu drogowym Art. 24. Wyprzedzanie – zasady wykonania manewru

6. Kierującemu pojazdem wyprzedzanym zabrania się w czasie wyprzedzania i bezpośrednio po nim zwiększania prędkości. Kierujący pojazdem wolnobieżnym, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem bez silnika jest obowiązany zjechać jak najbardziej na prawo w celu ułatwienia wyprzedzania. Przepisu nie stosuje się w przypadku, o którym mowa w ust. 12.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!