ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Krzyczał na łóżku. Ratowali go mundurowi, ale zmarł

› zwielkopolski24› Wielkopolska 4 miesiące temu    21.07.2019
Redakcja
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Anna Twardowska/gostynska.pl

Wielkopolska. Rano odmówił lekarzowi przewiezienia do szpitala. Po południu leżał na łóżku i krzyczał. Po podjętej przez mundurowych i ratowników akcji reanimacyjnej, zmarł. Sprawę wyjaśnia gostyńska policja pod nadzorem prokuratury.

 

 Do tragedii doszło w piątek, 19 lipca, w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Kolejowej w Gostyniu. Ze wstępnych ustaleń gostyńskiej policji wynika, że do 50-letniego lokatora pogotowie ratunkowe było wzywane dwa razy - poinformował portal gostynska.pl. Rano, około godz. 8.00 po zbadaniu, lekarz chciał przewieźć mężczyznę do gostyńskiego szpitala, ale ten kategorycznie odmówił hospitalizacji. Dlaczego, nie wiadomo.


 

- Około godziny 12.30 otrzymaliśmy zgłoszenie pod ten sam adres, do tego samego mieszkańca. Informacje były takie, że mężczyzna leży na łóżku i krzyczy. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że jest nieprzytomny. Mundurowi podjęli reanimację, wezwali na miejsce również pogotowie ratunkowe - wyjaśnia Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego KPP w Gostyniu.

 

Kiedy ratownicy medyczni dotarli do mieszkania, przejęli czynności resuscytacyjne. Niestety, podjęte próby ratowania lokatora nie zakończyły się szczęśliwie. Mężczyzna zmarł. Ciało zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok.

- Gostyńska policja, pod nadzorem prokuratury rejonowej będzie ustalała, co było przyczyną jego śmierci. Czekamy na informacje o wynikach sekcji zwłok - dodaje Monika Curyk.

Sąsiedzi byli zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Mówili, że „widzieli mężczyznę jeszcze wczoraj wieczorem, jak po osiedlu chodził”. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 50-latek miał poważny problem z alkoholem, a wczoraj miał przewrócić się na klatce schodowej i zranić w głowę.

 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piko
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Ale jak gosciu mugł krzyczec jak pisze wyraznie ze był nieprzytomny żenada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ciekawy
4 miesiące temu ocena: 100%  1
To jest normalna praktyka w Gostyniu ,że ratować ludzkie życie jadą mundurowi?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji