ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Leszczyński Akwawit po 25 latach zamyka pływalnię znaną w całej Polsce

› Aktualności› Wydarzenia ponad rok temu    5.01.2018
komentarzy 12 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Materiały Akwawit

Aquapark. Pływalnia. Akwawit Leszno. Leszczyński Akwawit. Koniec Akwawitu

Od początku roku słychać o problemach leszczyńskiego Akwawitu. Spółka zdecydowała o zamknięciu pływalni należącej do Centrum Konferencji i Rekreacji. To martwi nie tylko mieszkańców.

 

- Byliśmy znani nie tylko w okolicy, ale rzeczywiście w całym kraju. Gdziekolwiek by się nie podjechało, z kimkolwiek nie rozmawiało, to każdy na hasło „Leszno” mówił – o to tam, gdzie jest ten Akwawit - opowiada pracownica marketingu leszczyńskiej spółki.

 

Decyzja o zamknięciu pływalni ma podłoże ekonomiczne. Już jesienią było słychać, że obiekt może przestać z tego powodu funkcjonować. Leszczyński samorząd chcąc pomóc Centrum wykupił za 400 tys. zł usługi dla mieszkańców Leszna. - Oczekiwania właścicieli pływalni były jednak znacznie większe - ubolewa prezydent Leszna Łukasz Borowiak, cytowany przez Radio Poznań. Stacja dodaje, że właściciele chcieli od miasta co najmniej 1,2 miliona złotych. rocznie. To według prezydenta Leszna były kuriozalne oczekiwania.

Zarząd spółki w oświadczeniu informuje o bezprawnym odcięciu od Akwawitu dostaw ciepła i wody, co dodatkowo skomplikowało sytuację.

„Mając świadomość, jak dużą wagę należy przykładać do edukacji wodnej dzieci młodzieży, jak istotna dla osób starszych i wymagających specjalnej troski jest aktywizacja w przyjaznym środowisku wodnym oraz jak kluczowe dla wielu leszczyńskich klubów sportowych i instytucji, czy osób fizycznych jest sprawne funkcjonowanie Pływalni „Akwawit”, przedstawiono Władzom Miasta Leszna ofertę współpracy, która pozwalałaby na dalszą niezakłóconą realizację powyższych celów, poprzez zakup przez instytucje miejskie całego wachlarza prozdrowotnych usług wodnych – czytamy w oświadczeniu.

„Jak powszechnie wiadomo pływalnie publiczne nie są przedsięwzięciami generującymi zyski i również leszczyński akwapark należy do tej grupy. Niestety, mimo dużej elastyczności z naszej strony, oferta Miasta na zakup usług w skali roku o wartości 200.000 zł. brutto, nawet przy zwolnieniu pływalni z podatku od nieruchomości o wartości około 106.000 zł, nie pozwala na dalsze funkcjonowanie tego obiektu.”

I tak po niemal 25 latach obecności na rynku Akwawit zakończył działalność z początkiem roku. Warto przypomnieć, że w 1993 roku był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. W regionie mało jest osób, które wówczas nie odwiedziły parku wodnego w Lesznie.

Pływalnia "Akwawit" w Lesznie zaczęła działać w 1993 roku, była pierwszym w Polsce wodnym parkiem.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karol inżynier
ponad rok temu 12
a tam akwawit jest w Lesznie dlatego opowiem wam historię rawickich sklepikarzy otóż przed wojną na starym mieście mieszkali Niemcy i żydzi po wojnie ściągnięto na ich miejsce półukainców z Wschodnich rubieży kraju a patoli co pili tyle że nie byli w stanie wejść po schodach umieszczono na parterach po 89 patole zajęli się handlem i usługami a jak zarobili trochę kasy to jakto patolom im odbiło jacy są wspaniali i zaczęli wszystkim obrabiać tyłki i się wymądrzać a patole nawet czytać nie potrafią i są głupi jak buty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lola
ponad rok temu ocena: 100%  11
Jakieś 2 lata temu wybrałam się tam z dziećmi. Fugi były brudne a zjeżdżalnie żółte i pościerane. .. nieprzyjemnie było! Postanowiliśmy juz nigdy więcej tam nie wracać. Myślę że inni też to zauważyli i przestali korzystać a tym samym po prostu przestało się opłacać utrzymywanie tego przybytku bo w okolicach jest o wiele więcej ciekawszych basenów a co najważniejsze czystych!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tomek
ponad rok temu ocena: 60%  10
Na całym świecie jest tak, że takie przybytki są nierentowne, ale utrzymuje je "państwo" bo służą społeczeństwu. Tutaj basen był własnością prywatną i wara komukolwiek od krytykowania decyzji właściciela. Nawet gdyby basen przynosił zyski, to jako właściciel, mógłby wysadzić to w powietrze i zbudować cerkiew, oborę czy kolejny market.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Pasikonik
ponad rok temu ocena: 36%  9
Jarociniacy mają swój Aquapark i są zadowoleni . Także i referendyści którzy przychodzą popływać w wekeendy całymi rodzinami . Dzięki komu go mają ? Ano dzięki burmistrzowi Adamowi Pawlickiemu ! A i tak narzekają bo nie mogą się dorwać do korytka .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miś
ponad rok temu ocena: 100%  8
łubudubu, łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu! - to byłem ja - J. Pasikonik, poproszę o podwyżkę... ;p
~ Witaszyce
ponad rok temu ocena: 100%  7
No ładny ten park wodny. Ale jak ktoś mieszka pomiędzy Jarocinem a Pleszewem to bardziej opłaca jechać się do Pleszewa. Trochę większy i ładniejszy. Ale być może dlatego że, później powstał, a jak wiadomo wszystko idzie do przodu.
~ rio
ponad rok temu ocena: 77%  6
Jak taki dobry to niech idzie do Leszna ratować Aquapark.Byle daleko od Jarocina.A jak budowano w Jarocinie basen to on biegał w krótkich spodenkach po lesie.
~ anna
ponad rok temu ocena: 67%  5
Komentarz nie na temat
~ Prawda
ponad rok temu ocena: 100%  4
Był początek i musi być koniec tak jest że wszystkim
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dociekliwy
ponad rok temu ocena: 42%  3
bo nie potrafią myśleć biznesowo, brak prawdziwego menagera - jarociński basen ma rewelacyjną sytuację finansową i ciągle się #rozwija :-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do menager po co ?
ponad rok temu ocena: 67%  2
Po to żebyś nygusie mógł sobie tą swoją ostaną dupe umyć pod prysznicem . Po to !!!
~ menedżer po co
ponad rok temu ocena: 68%  1
Gmina wrzuca co jakiś czas kasę i taki to rozwój