ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Miał być kurnik, będą mieszkania i większy cmentarz?

› Aktualności 4 miesiące temu    9.02.2019
Anna Konieczna
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Zebranie wiejskie w CielczyZebranie wiejskie w Cielczy fot. Fot. Organizatorzy

O wszystkim zdecydowały zebrania wiejskie. Najpierw mieszkańcy dowiedzieli się, że w środku ich wsi ma być budowany duży kurnik. Zaprotestowali. Tamatem zainteresowały się nawet media regionalne [szczegóły TUTAJ]. Skutecznie. Inwestor nie dostał zgody na budowę [więcej TUTAJ]. Teraz spotkali się znowu, żeby zdecydować, co ma powstać zamiast kurnika.

 

Blisko 100 mieszkańców wzięło udział w zebraniu wiejskim w Cielczy. Jednym z głównych punktów programu były zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tej miejscowości.

 

Dotyczą one obszaru pomiędzy ulicami: Jarocińską, Wąską i Cmentarną. Szczegóły omówił Rajmund Banaszyński, mieszkaniec Cielczy i przewodniczący Rady Miejskiej w Jarocinie.

 

W ubiegłym roku na omawianym terenie, w centrum wsi miał powstać kurnik z wybiegiem dla 4 tysięcy kur. O temacie zrobiło się głośno za sprawą protestu mieszkańców, którzy nie chcieli zgodzić się na budowę, obawiając się uciążliwości zapachowych, jakie ta inwestycja może spowodować. W konsekwencji inwestor nie otrzymał zgody na budowę kurnika.

 

Jednocześnie rozpoczęła się procedura opracowania miejscowego planu zagospodarowania dla tego obszaru. Teraz ma być on przeznaczony pod budownictwo mieszkaniowe.

 

W planie jest też zaznaczona powierzchnia, o którą ma być powiększony obecny teren cmentarza. Wrysowane są również planowane drogi stanowiące połączenie ulic: Jarocińskiej, Wąskiej i Cmentarnej.

 

Po zapoznaniu z propozycją mieszkańcy mogą wnosić swoje uwagi, zgłaszając je za pośrednictwem sołtysa albo bezpośrednio w urzędzie miejskim.

 

W czasie zebrania mieszkańcom przekazano także informacje dotyczące postępu prac związanych z gazyfikacją Cielczy oraz wstępną propozycję reaktywowania na terenie sołectwa Spółki Wodnej.

 

Obecny na spotkaniu dyrektor Związku Spółek Wodnych w Jarocinie - Gerard Telega wspomniał, że spółka działała na terenie miejscowości blisko 30 lat temu. Przez ten czas urządzenia melioracyjne, które odprowadzały wodę z nieruchomości uległy uszkodzeniu.

 

Dyrektor zapowiedział, że posesje tych mieszkańców, którzy przystąpiliby do spółki zostałyby objęte opieką Związku Spółek Wodnych. Sołtys Julian Zegar zaproponował zorganizowanie na początku marca kolejnego zebrania tylko w tym temacie.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Powiązane

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marcin
4 miesiące temu 8
Moim zadanie wstyd dla PBanszynskiego i zegara ze w Cielczy nie ma gazu ! Jak za czasów prehistorycznych
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Halina
4 miesiące temu 7
Może wreszcie coś konkretnego zrobią dla mieszkańców ! ! !
~ Cleanic
4 miesiące temu ocena: 67%  6
A ja mam pytanie ile my tych zakładów drobiarskich mamy w Golinie? Czy nie jest tak, że w Strefie Inwestycyjnej w ramach jednego zakładu istnieje kilka. Na stronie PUP można przeczytać, że do pracy potrzebuje ludzi firma POLŻYWOŚĆ, jak i firma ST Broker z Grudziądza. Jedni zatrudniają na podstawie umowy o pracę, a drudzy na podstawie umowy zlecenie. O co tutaj biega? Czy znowu tak szumnie zapowiadane miejsca pracy będą wyzyskiem ludzi za najniższą krajową, a na końcu i tak przyjdą pracować Ukraińcy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małomiasteczkowy
4 miesiące temu ocena: 57%  5
Śmierdzi na wsi toż to jakieś kpiny są, na wsi musi pachnieć nie wiadomo czym właściwie, a w mieście może śmierdzieć. Witamy w XXI w. Tacy wielcy Panowie, jaśnie Panie hrabiny, a jak do miasta przyjadą to im słoma z butów wystaje, chamstwo i gburstwo. Zwykli szarzy ludzie zajmujący się rolnictwem, mają często więcej kultury, jak tacy Państwo co wyprowadzą się na wieś, a tam im śmierdzi, na dodatek jeszcze innych podburzają, co już zrezygnowali z gospodarstw. Zamiast wspierać tradycyjne hodowle lepiej, to potem Ci sami polecą do marketu na promocje, a potem będą narzekać na chów klatkowy, GMO i inne, smacznego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antypawlicki
4 miesiące temu ocena: 59%  4
taki kurnik postawić banaszyńskiemu pod nosem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antypawlicki
4 miesiące temu ocena: 75%  3
do picek: a może tobie, pisowski lizusie.
~ PICEK
4 miesiące temu ocena: 36%  2
POSTAW SOBIE BEDZIE LEPIEJ