ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mieszkańcy poskarżyli się na ruch w mieście. Jest kontrola wojewody

› zwielkopolski24 ponad rok temu    12.02.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. materiały poznan.pl

Wielkopolska. Kierowcy skarżą na organizację ruchu miejskiego w Poznaniu i zmiany obowiązujące od początku roku. Wojewoda wielkopolski zlecił kontrolę poznańskich ulic.

 

- Od dłuższego czasu odbieram wiele sygnałów od mieszkańców Poznania, którzy mają liczne uwagi co do poruszania się po mieście. Postanowiłem skorzystać z przysługujących mi uprawnień, aby zweryfikować zasadność zastrzeżeń zgłaszanych przez poznaniaków - mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Wojewoda na podstawie prawa o ruchu drogowym zlecił kontrolę zarządzania ruchem na drogach w Poznaniu. Decyzja, jak tłumaczą urzędnicy wojewody, jest pokłosiem licznych skarg mieszkańców, którzy w ostatnich miesiącach zwracali w tej sprawie do przedstawiciela rządu w terenie i prosili o interwencję.

 

Kontrola rozpoczęła się 29 stycznia i dotyczy zmian, które zostały wprowadzone w ruchu po 1 stycznia 2017 roku. Prowadzą ją pracownicy Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wyniki mają być znane prawdopodobnie na przełomie lutego i marca 2018 roku.

 

Przedmiotem weryfikacji będą zagadnienia związane z wykonywaniem przez Prezydenta Miasta Poznania zadań związanych z zarządzaniem ruchem na drogach publicznych położonych w mieście Poznaniu.

 

Kontrola odbywa się na podstawie art. 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2017 r. poz. 1260 ze zm.). WUW zapowiada, że po zakończeniu sporządzone zostanie wystąpienie pokontrolne, w którym zawarte zostaną ustalenia kontroli, ewentualne nieprawidłowości i uchybienia zarządzającego ruchem oraz zalecenia.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  2
Teraz tak ustawili światła że miejscami tylko dwa auta przejadą albo czeka się 10 minut
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pytanko
ponad rok temu ocena: 100%  1
A co to obchodzi mieszkańców gminy Rawicz?