ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Mistrzostwa Europy w Rugby w Jarocinie. Pierwszy mecz już w sobotę

› Sport i rekreacja ponad rok temu    18.03.2018
Bartek Nawrocki
komentarzy 3 ocen 7 / 43%
A A A
 fot. Materiały organizatora

Jarocin jest jednym z miast gospodarzy tegorocznych Mistrzostw Europy w Rugby do lat 18.
 

Mecz Polski z Ukrainą, rozegrany na stadionie w Jarocinie, zainauguruje Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18. W ramach rozgrywek w sześciu miastach Wielkopolski rywalizować będzie już wkrótce 16 najlepszych drużyn Europy. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Organizatorzy zapraszają do wspólnego kibicowania.

Impreza tej rangi zostanie rozegrana w Polsce po raz drugi. Pierwszy raz Mistrzostwa Europy w rugby do lat 18 odbyły się w 2014 roku. Organizatorem Euro Rugby 2018 jest Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby.

Jak informuje organizator w zawodach weźmie udział 16 drużyn, które będą rywalizowały na boiskach w Jarocinie, Żerkowie, Komornikach, Poznaniu, Grodzisku Wielkopolskim oraz Szamotułach. Mistrzostwa Europy zostają rozegrane w grupach Championship (o miejsca 1-8) i Trophy (o miejsca 9-16). W grupie Championship zagrają: Belgia, Francja, Gruzja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Rosja, Rumunia. W grupie Tropy wystąpią: Czechy, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Polska, Szwajcaria, Ukraina.

W Jarocinie zostaną rozegrane cztery spotkania. Mecze Polski z Ukrainą oraz Niemiec ze Szwajcarią będzie można zobaczyć w sobotę, 24 marca. Na boisku przy ul. Maratońskiej w piątek, 30 marca odbędą się także 2 spotkania w ramach grupy Trophy.

- To dla nas duże wyróżnienie oraz doskonała okazja do promowania Jarocina na arenie międzynarodowej – burmistrz Adam Pawlicki cytowany w informacji rozesłanej do mediów. Gmina Jarocin jest współorganizatorem przedsięwzięcia.

Mecze odbywać się będą na boisku z naturalną nawierzchnią przy ul. Maratońskiej, gdzie jesienią swoje mecze rozgrywali piłkarze Jaroty Jarocin. Natomiast drużyny mieszkającą w Jarocinie w trakcie Mistrzostw trenować będą na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Pod koniec ubiegłego roku obiekt otrzymał certyfikaty FIFA Quality oraz World Rugby [ZOBACZ TUTAJ].

Harmonogram rozgrywek w Jarocinie

24 marca

+ 3 głosów: 7 (43%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ rambo
ponad rok temu ocena: 50%  3
jaka promocja-sport niszowy pewnie będzie z 50 osób na meczu
~ Tej pinokio
ponad rok temu ocena: 67%  2
Promuje się burmistrz . Żadna nowość. To gdzie ten obiecany inwestor ?
~ mieszkanka
ponad rok temu ocena: 67%  1
Fajnie że jest taka impreza! Szkoda, że zamiast promować Jarocin, to przede wszystkim promuje się Pawlicki :/ dlatego nie idę.