R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Młody kierowca bez prawa jazdy staranował dwa radiowozy

› zwielkopolski24 9 miesięcy temu    5.01.2018
Jakub Niewiada
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolska. Sylwestrowa noc. Szamotuły. Pirat drogowy w Szamotułach. Kierowca staranował dwa radiowozy.

R E K L A M A

 

 

W sylwestrową noc policjanci z drogówki w Szamotułach około 22:45 zauważyli samochód marki volkswagen golf, który przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W związku z tym przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych funkcjonariusze nadali kierowcy sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej.

Kierujący pojazdem zignorował radiowóz i zdecydowanie przyspieszył unikając zatrzymania.

 

[CZYTAJ TAKŻE]Nocny spacer bez butów komendanta wrocławskiej policji[TUTAJ]

 

Szamotulscy mundurowi ruszyli w pościg za kierowcą, zgłaszając dyżurnemu, iż mężczyzna próbuje uciec w kierunku miejscowości Kępa. W międzyczasie do pomocy włączył się kolejny patrol, który nieoznakowanym radiowozem zablokował mu drogę.

Kiedy niebezpieczny kierowca zbliżał się do radiowozów i nie zwalniał, policjant wycofał samochód, aby nie doszło do zderzenia. W końcu zatrzymał pojazd z powodu dużej prędkości na terenie prywatnej posesji w Piaskowie. Był to moment, w którym mundurowi zajechali mu drogę, a kierowca Volkswagena uderzył w obydwa samochody.

 

Mimo tego próba ucieczki zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny. Kierowcą okazał się być 18-letni mieszkaniec powiatu międzychodzkiego. Jak się później okazało, młody pirat drogowy nie posiada uprawnień do kierowania samochodem.

Dodatkowo mężczyzna miał 0,28 promila alkoholu w organizmie. Przy sprawdzaniu pojazdu wyszło na jaw, że samochód nie posiada aktualnego przeglądu technicznego, a w trakcie przeszukania policjanci znaleźli przy nastolatku kastet.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Gdyby zgodnie z przepisami zatrzymał się do kontroli odpowiedziałby wyłącznie za wykroczenia. Swoim zachowaniem naraził się jednak na znacznie poważniejsze zarzuty. 18-latek został przesłuchany. Jest podejrzewany o przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo sygnałów wydawanych przez policjantów, o narażenie policjantów na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu oraz o zniszczenie dwóch radiowozów poprzez ich staranowanie. Dodatkowo mężczyzna jest podejrzewany o popełnienie 10 wykroczeń (m. in. niedostosowanie do sygnalizacji świetlnej, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, posiadanie kastetu bez wymaganego zezwolenia) - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda z policji w Szamotułach.

 

Sprawę wyjaśniają policjanci z szamotulskiej komendy. 18-latkowi grozi więzienie.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A