ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Motocyklista uciekał lasem przed policją. Uciec się udało, ale nie od kary

› zwielkopolski24› Wielkopolska ponad rok temu    22.05.2018
komentarzy 1 ocen 5 / 60%
A A A
 fot. Pixabay

Wielkopolska. Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach. Mężczyzna uciekał motocyklem przed policją.

 

 

Do sytuacji doszło w niedzielne popołudnie na terenie gminy Obrzycko (powiat szamotulski). Podczas patrolu w okolicach miejscowości Obrowo (powiat szamotulski), dzielnicowi zauważyli motocykl typu cross, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Kierujący crossem, na widok policjantów, zaczął uciekać jedną z leśnych ścieżek.

Uciekinier obracał się i jedynie spoglądał na radiowóz, po czym kontynuował swoją jazdę.

 

- Jak wynika z ustaleń, w trakcie dynamicznego pościgu, motocyklista zajeżdżał drogę policjantowi, który kierował radiowozem tak, aby ten nie mógł go wyprzedzić. Po przejechaniu ulicy Wronieckiej, pościg przeniósł się na drogę gruntową. W dukcie leśnym funkcjonariusze stracili kontakt wzrokowy z motocyklistą - informuje mł. asp. Sandra Chuda z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

 

Do sprawy zostały wezwanie inne patrole policji. Funkcjonariusze po sprawdzeniu pobliskiego terenu i wywiadu z mieszkańcami, ustalili, że kierującym motocyklem jest najprawdopodobniej 29-letni mieszkaniec gminy Obrzycko.

 

CZYTAJ TAKŻE: 19-latek uciekał przed policją pod wpływem środków odurzających [KLIKNIJ TUTAJ]

 

W miejscu zamieszkania potencjalnego uciekiniera zabezpieczono kask oraz motocykl, którym poruszał się 29-latek. Mężczyźnie pobrano krew w celu sprawdzenia czy był trzeźwy podczas kierowania jednośladem.

Zatrzymany tłumaczył się mundurowym, że przestraszył się kontroli, ponieważ ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdem. W poniedziałek, 21 maja, został mu przedstawiony zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. Postępowanie jest w toku.

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Możliwość komentowania została wyłączona.
~ gregor
ponad rok temu 1
Dobrze że nie machał im czarną rękawiczką, jeszcze by go prewencyjnie odstrzelili.